Luke Babbitt oficjalnie w New Orleans

LBNew Orleans Pelicans dogadali się z byłym już klubem Luke’a Babbitta, Niznhny Novogrod, w sprawie transferu do NBA. Początkowo Rosjanie nie chcieli wypuścić ze swojego klubu czołowej postaci w rotacji, ale Dell Demps postanowił wykupić kontrakt 24-letniego skrzydłowego, tak jak to miało miejsce m.in. w przypadku Pelicans z Alexisem Ajincą czy Gustavo Ayonem. Informacja o trafieniu zawodnika do Nowego Orleanu wyciekła już kilka dni temu, ale dopiero dzisiaj klub oficjalnie to potwierdził.

Luke Babbitt będzie starał się chociaż w najmniejszym stopniu zastąpić  w zespole Ryana Andersona. Skrzydłowy będzie grał przede wszystkim na obwodzie catch-and-shoot, a Monty Williams będzie mógł wykorzystywać byłego zawodnika Portland Trail Blazers w niskiej piątce jako stretch-four. To dobre uzupełnienie wobec takich zawodników jak Tyreke Evans, Austin Rivers, Eric Gordon, Al-Farouq Aminu czy kontuzjowanego Jrue Holiday’a.

Luke Babbitt w aktualnym sezonie w Eurocap dla rosyjskiego zespołu rzucał 13.2 punktów w zaledwie 16 minut na mecz. Wszystko to na 55% skuteczności z gry i 64% za trzy. Niewiele gorzej spisuje się również w lidze – 13.3 punktów w 19 minut na 48% z gry i 52% zza łukiem.

24-latek założy na plecy koszulkę z numerem 8 i będzie dostępny już na następny mecz New Orleans Pelicans z Atlantą Hawks.