Magic 92 – 100 Pelicans

magic_at_pelicans_640x345.jpgOsłabieni New Orleans Pelicans bardzo gładko wygrali spotkanie na własnym terenie z również osłabionymi brakiem Nika Vucevicia – Orlando Magic. Pelikany od pierwszych minut przejęli prowadzenie w meczu i nie oddali go już do ostatniego gwizdka, mimo, że Magikom w pewnym momencie udało się podgonić stawkę. Dla Pelicans była ta druga wygrana z rzędu i z bilansem 18-25 zajmujemy 12. lokatę na Zachodzie.

Spotkanie wygrane 100 – 92 było jednak jedynie tłem dla kolejnego znakomitego występu Anthony’ego Davisa, który popisał się career-high w zbiórkach i był bliski występu 20/20. Ostatecznie mecz zakończył ze statystykami 22 punktów, 19 zbiórek i 7 zbiórek. Ostatnim zawodnikiem, który dokonał tej rzeczy był Shaquille O’Neal za najlepszych lat w karierze.

Davis popisał się niesamowitymi akcjami w końcówce spotkania i, tak o to, odesłał z kwitkiem do domu urodzonego w Nowym Orleanie, Glena „Big Baby” Davisa.

Oprócz znakomitej „Mewy”  bardzo dobry występ dał z ławki Tyreke Evans. Reke zapisał na swoim koncie 23 punkty, 7 zbiórek i 7 asyst. Brian Roberts miał 15 punktów, a Eric Gordon 14 „oczek” po aż 17 rzutach.

Bardzo dobre zmiany dają ostatnio Austin Rivers (6pkt) i Darius Miller (9pkt). Drugoroczniacy na parkietach NBA czują się z każdym meczem na parkiecie coraz pewniej i grają tak jak grać się powinno, agresywnie. Ten pierwszy ma minuty, gdy trzyma cały zespół swoimi akcjami i napędza ofensywa, a ten drugi stał się fenomenalnym 3 & D. Jego obrona zatrzymuje świetnych strzelców, a kilkanaście sekund później zaskakuje swoją skutecznością na dystansie.

Następne spotkanie New Orleans Pelicans rozegrają w nocy z wtorku na środę z Cleveland Cavaliers.

PS. Przez kilka(naście) dni nasza strona może nieco zmniejszyć obroty. Spowodowane jest to moimi problemami rzeczy technicznej (laptop). GO PELS!