Monty Williams: Anthony musi oddawać więcej rzutów

Monty Williams wants Anthony Davis to get more opportunities.  (USATSI)Monty Williams po dotkliwej porażce z Sacramento Kings 89 – 99 przed własną publicznością być bardzo zawiedziony. Powtarzał, że brakowało energii i zaangażowania i to we własnej hali. Stwierdził, że jego drużyna jest wciąż bardzo młoda, ale nie na tyle, aby grać w tak słaby sposób. Na następny dzień zapowiadał ciężki trening i długą rozmowę na temat tego, jak ten zespół ma wyglądać i gdzie się znajdować. Monty znalazł również metodę na lepsze wyniki – więcej Anthony’ego Davisa.

Jak mówią media związane z klubem, Monty Williams przeprowadził rozmowę z zawodnikami w szatni i poinformował, iż Anthony Davis musi dostawać więcej piłki do rąk i oddawać więcej rzutów do kosza. Tyczyło się to głównie naszych guardów – Jrue Holidaya, Tyreke’a Evansa czy Austina Riversa, którzy będą teraz odpowiedzialni za większe uruchamianie najlepszego zawodnika w drużynie.

Anthony Davis w przegranym meczu z Sacramento Kings oddał zaledwie 12 rzutów, w tym tylko 1 w czwartej kwarcie. Jeśli New Orleans Pelicans chcą wygrywać to muszą dać jeszcze więcej swobody przyszłemu MVP tej ligi i po prostu mu zaufać. Takie stanowisko przyjął już również trener.

„Anthony nie może być w grze i nie dostawać piłki. Musimy postarać się aby dostawał co najmniej 20 rzutów na mecz, to jest też moje zadanie. Tak wiele razy jak będę rozpisywać zagrywkę pod niego i przeprowadzał ofensywę przez niego, nasi chłopcy muszą o tym wiedzieć. Muszę mieć pewność, że dostarczą mu piłkę, bo Anthony nie jest samolubnym graczem. Zawsze będzie chciał przeprowadzić dobrą zagrywkę. Nasi zawodnicy o tym doskonale wiedzą.” – mówił w jednym z krótkich wywiadów Monty Williams.

Anthony Davis to prawdopodobnie najlepszy zawodnik pierwszego miesiąca w NBA. Jego PER sięga kosmicznego wyniku 34.52, zostawiając rywali dalekooo w tyle. To zdobywca 25.2 punktów (#2 w lidze), 11.2 zbiórek (#8), 2.1 przechwytu (#4) i 3.4 bloku (#1). Wszystko to oddając średnio na mecz 17.7 rzutów (dla porównania – Kobe Bryant 23.4).

Zawodnicy New Orleans Pelicans muszą lepiej wywiązywać się z tego zadania i, miejmy nadzieję, pierwsze tego efekty zobaczymy już w piątek w meczu z Atlanta Hawks. Dobrym znakiem jest to, że Monty Williams wreszcie ma zamiar jeszcze bardziej uaktywnić lidera swojej drużyny, a możemy być pewni, że kto jak kto, ale właśnie Monty chce dla niego i swojej ekipy jak najlepiej.