Monty Williams asystentem Coacha K

Mike Krzyzewski po wygraniu Igrzysk Olimpijskich w Londynie miał zakończyć swoje urzędowanie na pozycji trenera reprezentacji narodowej USA. Okazało się jednak, że Coach K zgodził się pozostać i będzie przygotowywał zespół na Igrzyska w 2016 roku w Rio de Janeiro. Aby to zrobić wybitny trener akademicki postanowił skompletować sobie nowy sztab, w którym znajdzie się Monty Williams z New Orleans Pelicans. 

Monty Williams zastąpi na tym stanowisku Mike’a D’Antoniego (Lakers), a Mike Tom Thibodeau z Chicago Bulls Nate’a McMillana (ex-Blazers). O takiej zmianie poinformował oficjalnie Jerry Colangelo, a wczoraj wieczorem drużyna z Nowego Orleanu zorganizowała z tego powodu konferencje prasową.

Będzie to znakomita okazja dla młodego coacha Pelikanów na zdobycie niezbędnego doświadczenia, który na jednej z ostatnich konferencji zapewniał wszystkich fanów, że w te lato stanie się lepszym trenerem i będzie miał więcej do zaoferowania młodemu zespołowi z Nowego Orleanu.

„To, że Tom Thibodeau dołączył do nas jest rzeczą oczywistą. Jego reputacja mówi sama za siebie.„, mówił Mike Krzyzewski. „Co ciekawe, Monty Williams był asystentem Nate’a McMillana i jest to trochę zabawne, że zajmie on jego miejsce. Monty to również bardzo szanowana postać w NBA. Zawodnicy kochają dla niego grać. Wiem to też dlatego, że jest to bliski przyjaciel Granta Hilla. Spotkałem się z nim kilka razy i czekam z niecierpliwością na nasze pierwsze wspólne treningi.” – kończył Coach K.

Monty Williams to jednak nie jedyny zawodnik w kadrze USA z obozu New Orleans Pelicans. Do swojego trenera dołączą Anthony Davis i Ryan Anderson, którzy od 22 do 25 lipca będą uczestniczyć w mini-campie reprezentacji w Las Vegas.