Monty Williams przedstawicielem Pelicans

Do NBA Draft Lottery, które zadecyduje o pozycjach, z których poszczególne drużyny będę wybierać w tegorocznym drafcie już zaledwie 7 dni. Całe wydarzenie odbędzie się w Nowym Jorku, w studio Time Square Disney/ABC o godzinie 1:30 w ogólnokrajowej telewizji w USA – ESPN. Najprawdopodobniej będzie można obejrzeć loterię podczas jednych z meczów PlayOffs 2013. 

Rok temu New Orleans Hornets i reprezentujący ich Monty Williams wygrali loterię draftową mając zaledwie 13.7% szans na zwycięstwo. W tym roku coach Pelicans kolejny raz ma zamiar przynieść szczęście swojej organizacji i znów pojawi się w Nowym Jorku jako przedstawiciel podczas loterii draftowej. Tym razem szanse Williamsa na zwycięstwo zmniejszą się do 8.8%. 9.65% jest szans na #2 pick oraz 10.68% na #3 numer. Numer 5 i 6 to odpowiednio 26.1% i 36%. 

Jeżeli New Orleans Pelicans uda się wygrać drugi raz rzędu będzie to drugi raz taka sytuacja w historii NBA. Tylko Orlando Magic poszczęściło się aż w tak wielkim stopniu (1992 i 1993). Magicy użyli wówczas swoich picków i do ich zespołu trafili Shaquille O’Neal oraz Penny Hardaway, a 2 lata później mogli rywalizować w Finałach w 1995 roku.

Powodzenia Monty! Geaux Pelicans!