NBA All-Star Game 2014 w Nowym Orleanie

Jak poinformował RealGM oraz lokalne media w mieście Luizjany – NBA postanowiło, aby All-Star Weekend w 2014 roku odbyło się właśnie w mieście „Szerszeni” – Nowym Orleanie. Będzie to już druga okazja zorganizowania tej imprezy w mieście jazzu, bowiem Nowy Orlean był już organizatorem Weekendu Gwiazd w 2008 roku.

Potwierdził już to również David Stern, który jednak oficjalnie poinformuje na najbliżej konferencji prasowej. Możliwość zorganizowania tejże imprezy była zapisana kontrakcie na linii NBA i miasta. Hornets zostaną bowiem w Nowym Orleanie do 2024, a jedną z bonusów jest właśnie organizacja All-Star Weekend.

Dla miasta z Luizjany będzie to kolejna ogromna szansa na wielki zysk i możliwość odbudowania się po nieszczęsnym huraganie Katrina, który zniszczył tamtejsze miasto i jego okolice.

Następna wolna data w Nowym Orleanie możliwa by była dopiero w 2017 roku, ale my doczekamy się tego znacznie wcześniej. Z tego faktu bardzo zadowolony będzie oczywiście nowy właściciel New Orleans Hornets – Tom Benson, bowiem może on na tym sporo zarobić.