Draft 2013: JRUE HOLIDAY W PELICANS!

NBA Draft 2013 zaczął się tak jak to było zapowiadane – dziko i nieprzewidywalnie. Cleveland Cavaliers z pierwszym pickiem wybrali Anthony’ego Bennetta (#1), Orlando Magic Victora Oladipo (#2), a Washington Wizards Otto Portera Jr. (#3). Tak prezentowała się pierwsza trójka klasy 2013. Następnie olbrzymią bombę posłali ze swojej strony Michael Jordan i Charlotte Bobcats wybierając Cody’ego Zellera (#4). Phoenix Suns postanowili wybrać Alexa Lena (#5) z Ukrainy, a to oznaczało, że New Orleans Pelicans mieli do wyboru… Nerlensa Noela, Bena McLemore’a czy Trey’a Burke’a.

Wybór padł na… NERLENSA NOELA Z KENTUCKY. Chwilę później pojawiła się jednak wiadomość, że Dell Demps dokonał wymiany z Philadelphią 76ers. Wybrany z 6 numerem Noel został wymieniony za Jrue Holiday’a. Pelikany oddają również pick w pierwszej rundzie draftu 2014, a Sixers 42 pick w tegorocznym drafcie. 

 • DYoda

  Hmmmmmm
  Draft zaskakujący , co do Noela fajnie by było go mieć razem z AD ale zdrowego, a niewiedzieć czemu cały czas mam przed oczami Odena…
  Wymiana daje na dobrego grajka w zamian za nie pewne zdrowie potencjalnie dobrego grajka.
  Zastanawia mnie tylko co Gravisem … ławka, SF , czy wymiana?
  Może ktoś by się skusił na GV + EG za allstara.

 • Lynch

  FENOMENALNY RUCH PELICANS. Pozyskaliśmy dobrego w ofensywie, świetnego w obronie rozgrywającego, który będzie tylko lepszy. Afek co tam Davis, dawaj Dempsa na nagłówek

 • wakacje

  Jestem mega zaskoczony tym draftem, u nas All Star którego nie lubię, ale ciesze się jak dzieciak. Mam wrażenie, że w przyszłym sezonie jeszcze za wcześnie na coś dużego w offseason, ale o ósemkę na pewno się otrzemy. Wybór Cavs, zaskakujący jednak logiczny. Magic był do przewidzenia, chociaż zdziwiło mnie, nie wybrali Burke, aby ograć go w tym sezonie. Jednak ten wybór dla nich jest mało ważny w kwestii tego co ma się wydarzyć w przyszłości. Widząc spadającego Noela po cichu liczyłem, że wybiorą go Wizzards, trudno tak się nie stało. Porter to w pełni świadomy wybór, Washington wie na co się piszę. Bobcats… Znowu Jordan wybierał? Czeka ich kolejny draft w loterii. Słoneczna Arizona, tu spodziewałem się McLemore, wybrali inaczej, czas pokaże czy lepiej.
  My jednak możemy świętować, fly Pelicans!

 • gasior

  zeby zachowac pick to musielibysmy skonczyc na ostatnich 3 miejscach
  albo juz atakowac PlayOff-y?

  • Tak.

   Edit – teraz pojawiło się info, że pick Pelicans będzie chroniony od 1 do 5.