Oficjalnie: Tom Benson właścicielem Hornets!

Jak już wcześniej informowałem NBA miała zamiar sprzedać New Orleans Hornets nawet dzisiaj. Tak też się stało, a „Szerszenie” z Luizjany stały się nowym nabytkiem Toma Bensona, właściciela popularnym New Orleans Saints – drużyny NFL.

O sprzedaży zespołu poinformował już popularny dziennikarz z Waszyngtonu – David Aldridge, który poprzez twittera obwieścił, że Tom Benson kupił „Szerszenie” za 338 mln $. Patrząc na to, jak właściciel New Orleans Saints prowadzi ten zespół i jak wielkim szacunkiem jest darzony w Nowym Orleanie jest to bardzo dobra wiadomość!

Wobec wcześniejszych plotek Tom Benson będzie jedynym właścicielem „Szerszeni” i pokryje 100% ceny jaką należy zapłacić, aby mieć drużynę na własność. Tyle samo % będzie miał udziałów. Wygrał więc w wyścigu z Mike Dunleavy’m i Rajem Bhathalem.

Więcej o samej sprzedaży i tym co liga i nowy właściciel muszą jeszcze przejść/lub co już przeszli TUTAJ.

P.S. David Stern uważa, że Tom Benson jest idealnym właścicielem dla Hornets. Żyje w Nowym Orleanie przez wiele lat i zna tutejszych ludzi. Szczerze? Wierzę na słowo Panu Komisarzowi, że lepiej chyba być nie może 🙂