Nuggets 107 – 111 Pelicans

pels_nuggs_640x329.jpgKolejne spotkanie i kolejna wygrana. To już trzecie z rzędu zwycięstwo drużyny z Luizjany, tym razem gorsza okazała się być wyżej rozstawiona ekipa Briana Shawa – Denver Nuggets. Bryłki z Kolorado byli bardzo blisko sięgnięcia po wygraną już po pierwszej kwarcie, gdy wyszli na prowadzenie na ponad 15 punktów. Wielki charakter i zapał do gry pokazali jednak m.in. Anthony Morrow i Davis, Austin Rivers oraz Tyreke Evans. To w głównej mierze ta czwórka doprowadziła to całkowitego obrotu sprawy.

Przełomowa okazała się być trzecia kwarta, w której Pelicans po raz pierwszy w meczu posmakowali prowadzenia wygrywając tę „12” aż 30-19. Nuggets stawili jeszcze opór w ostatnich minutach spotkania i drużyna Monty’ego Williamsa walczyć musiała o dogrywkę. Niezdolny do zdobycia punktów po podaniu Gordona był Anthony Davis, ale poprawił to genialnym rzutem jego imiennik – Anthony Morrow.

Dogrywkę zdominował już Anthony Davis prowadząc swój zespół 17 – 13 w 5-minutowej dogrywce i nie dając tym samym żadnych szans swoim gościom w Nowym Orleanie.

Znakomite spotkanie rozegrał – już za niedługo – 21-letni Davis. Zapisał na swoim koncie 32 punkty, 17 zbiórek i 6 bloków. Nikt wcześniej w historii organizacji nie może pisać się takimi liczbami. Ba, Anthony jest najmłodszym w historii ligi zawodnikiem, który dokonał tej rzeczy (wcześniej – Shaquille O’Neal).

Poza tym bardzo dobre spotkanie – już kolejne wychodząc w pierwszej piątce – rozegrał Tyreke Evans. Reke zagrał z pazurem i zakończył mecz z 20 punktami, 2 zbiórkami i 3 asystami. A swoje akcje kończył w ten sposób:

Bardzo dobrą zmianę z ławki dał Austin Rivers – 13 punktów i 5 asyst, a bohater czwartej kwarty – Anthony Morrow – miał 14 puntów. Coraz częściej zastanawiam się – kogo w zespole większość fanów New Orleans Pelicans wolałaby zatrzymać, Morrowa czy Gordona? Szkoda, że nawet myślę nad takimi rzeczami.

Po stronie Denver Nuggets dużo szumu narobił Kenneth Faried, który swoją agresywnością na deskach sprawiał dużo problemów „lżejszemu” Anthony’emu Davisowi. Manimal mecz zakończył z 22 punktami i 14 zbiórkami. Być może to spotkanie zakończyłoby się znacznie inaczej gdyby problemów ze skutecznością w ostatniej kwarcie nie mieli Ty Lawson oraz Randy Foye, którzy zupełnie wypadli z rytmu.