O co Kaman?

Już nie zobaczymy Chrisa Kamana w koszulce „Szerszeni” i na parkiecie w New Orleans Arena, dlaczego? Dell Demps zadecydował, że nie chce ryzykować kolejną kontuzją Niemca i woli wymienić tego zawodnika, bowiem ma on wystarczająco dobrych podkoszowych i woli grać innymi, a Chrisa czeka przeprowadzka. Gdzie więc trafi Krzysiu?

Pierwszą drużyną, która była zainteresowana byłym zawodnikiem Los Angeles Clippers to Boston Celtics. Dell Demps po wypowiedzeniu menadżerowi Celtów słów, że potrzebuje on młodego gracza i w miarę silnego picku w nadchodzącym drafcie, Danny Ainge złapał się za głowę. Zaczął przeszukiwać swój aktualny roster i wyszło na to, że nie ma on nikogo młodego do zaoferowania za Kamana. Sprawa z Celtics już ucichła i wątpię, że jeszcze wróci…

Kolejna drużyna to niespodziewanie Cleveland Cavaliers. Ten zespół jednak nikogo ciekawego również nie ma do zaoferowania, oprócz oczywiście potencjalnie silnego picku, ale szczerze wątpię, aby Chris Grant oddał go za starszego podkoszowego, który ma problemy z kontuzjami + mając w drużynie w takiej formie Andy’go Varejao (20 punktów i 20 zbiórek w ostatnim meczu z Celtics).

Przez jeden dzień zainteresowani Chrisem Kamanem byli również Philadelphia 76ers. Dla „Szóstek” sprowadzenie naszego „Szerszenia” byłoby dobrym posunięciem, bowiem Spencer Hawes i Nikola Vucevic doznali kontuzji. Jednak jak już wspomniałem ten zespół był zainteresowany wymianą z Kamanem tylko przez jeden dzień i jak poinformowało moje źródło to wymiany z drużyną z Philadelphii nie dojdzie.

Chris Kaman mógłby trafić również do San Antonio Spurs. Patrząc na postawę „Ostróg” to ich pick również nie będzie najsłabszy i gdyby dorzucili kogoś ciekawego (DaJuan Blair?) to myślę, że „Szerszenie” mocno przemyślałby ofertę z Teksasu.

Drużyną, która wyraziła ogromną chęć do ściągnięcia Niemca jest Golden State Warriors. Po utracie Kwame Browna na kilka miesięcy zostali oni bowiem bez żadnego interesującego zawodnika na pozycję centra. Może Klay Thompson i pick w Drafcie 2012? Ja jednak osobiście myślę o czymś całkowicie innym, czymś większym. Co powiedzielibyście na dołączenie do wymiany Erica Gordona i o ściągnięciu do Luizjany Montę Ellisa? Chris Kaman+Eric Gordon za Monta Ellis, Klay Thompson + picki? Co Wy na to?

Drużyna, która ponoć wygrywa na tę chwilę wyścig po Chrisa Kamana to Houston Rockets. „Rakiety” chcą wymienić: Luisa Scolę, Chase’a Budingera, Jonny’ego Flynn’a, Courtney’a Lee, Terrence’a Williamsa i Jordana Hilla. Kilka ciekawych postaci, prawda? Jak poinformowało Yahoo, Rockets zaproponowało już wymianę „Szerszeniom” i czekają już tylko na odzew Della Dempsa(Sterna?).

Nie tylko Rockets są jednak w grze. Drugą ekipą, która złożyła ofertę za Krzysia Kamana to Indiana Pacers. Ta drużyna jednak również nie ma nic specjalnie do zaoferowania, a raczej nic pewnie szczególnego nie będą chcieli oddać. Paul George, George Hill i dodatkowo jakiś pick. Weszlibyście w to? Aktualnie jednak oferta Indiany nie jest jeszcze znana, tak samo jak propozycja trade’u Houston Rockets.

Osobiście najchętniej włączyłbym do wymiany Erica Gordona i spróbowałbym wyciągnąć kogoś bardzo ciekawego. Najciekawszą ofertą moim zdaniem byłaby wymiana z Golden State Warriors, bowiem z tamtego zespołu mógłby zostać włączony do trade’u Monta Ellis, który przecież jeszcze nie dawno był na wylocie przez obecność Stepha Curry’ego. Ktoś taki jak Monta przydałby nam się niesamowicie, przecież to wybitny strzelec. Gdyby dodać do niego dwóch ciekawych graczy w nadchodzącym drafcie to zespół za rok byłby już bardzo, bardzo ciekawy. Co Wy o tym wszystkim myślicie?