Oficjalnie: Alvin Gentry i Dell Demps zostają w Pelicans

To już oficjalne. Trener New Orleans Pelicans – Alvin Gentry oraz Generalny Menadżer – Dell Demps, pozostaną w klubie na przyszły sezon. Ten duet od dłuższego czasu znajdował się na gorącym krześle, a podczas sezonu 2016-17 wydawało się, że tylko kilka kolejnych porażek dzieli ich od utraty pracy. Wiele zmienił jednak transfer DeMarcusa Cousinsa do Nowego Orleanu, co zupełnie zmieniło postrzeganie Della Dempsa przez zarząd Pelicans. Teraz w Luizjanie jest nadzieja na silny zespół, który mają wciąż prowadzić ci sami ludzie.

O wszystkim poinformował insider Pelicans – Scott Kushner z The Advocate. Obaj panowie mają ważne kontrakty na następny rok. W ciężkim położeniu będzie znajdował się jednak Alvin Gentry, który będzie pod ciągłym naciskiem swojej umowy, która kończy się za rok. Pelikany mają jednak zapisaną opcję drużyny i będą mogli zatrzymać trenera, jeśli taka będzie ich wola.

Według źródeł, Pelicans – poza samym transferem Cousinsa – za bardzo ważny czynnik uważali stabilizacja. To właśnie stabilizacja może być bardzo ważnym punktem przy negocjacji przedłużenia kontraktu Boogiego. Dla Cousinsa kampania 2017-18 będzie ostatnią w jego aktualnie trwającej umowie. Możliwe, że Cousins po tym jak w Sacramento przechodził przez liczne zmiany trenerskie, doceni trwały proces w Nowym Orleanie.

Dell Demps w Pelicans/Hornets sprawuje władzę 2010 roku, kiedy to zastąpił Jeffa Bowera. Od tamtego momentu Pelicans legitymują się bilansem 236-322 (.424% zwycięstw). Drużyna awansowała do Playoffs dwukrotnie – w 2011 roku oraz 2015.

Alvin Gentry z Pelicans jest od dwóch lat. Został zatrudniony po tym jak wraz z Golden State Warriors, jako asystent Steve’a Kerra, wygrał mistrzostwo NBA. W Nowym Orleanie zastąpił Monty’ego Williamsa, a od tego czasu Pellies mają bilans 64-100. Według doniesień, klub jest rozczarowany tym, że dwukrotnie Gentry nie awansował do Playoffs. Bardzo ważnym czynnikiem była jednak jego relacja z DeMarcusem Cousinsem, która wydawała się przez te kilka miesięcy razem bardzo dobra.

Nie ulega wątpliwości, że to ostatnia szansa dla duetu Gentry & Demps. Jeśli Pelicans zaliczą kolejny nieudany sezon, a nawet jego start – zostaną dokonane poważne zmiany. Mając w składzie takie gwiazdy jak Anthony Davis i DeMarcus Cousins – obowiązkiem New Orleans Pelicans w nadchodzącym sezonie będzie wygrywanie.