Ogromne wyróżnienie dla liderów Pelicans

Szczerze mówiąc, bardzo na to liczyłem i czekałem, aż zostaną ogłoszone wyniki. W tym sezonie miałem nadzieję, że zarówno Anthony Davis, jak i Jrue Holiday zostaną wynagrodzeni za swoją grę i wybrani do piątki najlepszych obrońców sezonu. Stało się. Dwójka liderów z Nowego Orleanu została wyróżniona w 1st Team All-Defense. Pelicans to jedyny zespół, który może pochwalić się dwoma takimi graczami w swoim składzie.

Obok Davisa i Holidaya, w pierwszej piątce obrońców sezonu 2017-18 znaleźli się również Victor Oladipo, Robert Covington oraz Rudy Gobert. W drugiej – Dejounte Murray, Jimmy Butler, Draymond Green, Al Horford oraz Joel Embiid.

Warto dodać, iż dla Jrue Holiday to pierwsze w karierze takie wyróżnienie. Wcześniej wybierany był jedynie do Meczu Gwiazd w sezonie 2012-13, jeszcze w barwach 76ers. Anthony Davis był wybierany do drugiej piątki obrońców dwukrotnie – w sezonach 2014-15 oraz 2016-17. Obecność w piątce najlepszych to dla niego również debiut.

Dla Anthony’ego Davisa bitwa o Obrońcę Roku jednak wciąż nie została skończona. Gwiazda New Orleans Pelicans wciąż znajduje się w poważnej walce o indywidualną nagrodę – jest finalistą, obok Rudy’ego Goberta oraz Joela Embiida.