Okafor i Ariza graczami Washington Wizards

Emeka Okafor i Trevor Ariza zasilą w przyszłym sezonie szeregi drużyny ze stolicy USA. „Szerszenie”pozbywając się swojego dawnego centra (który spędził zresztą większość sezonu na ławce z powodu kontuzji), zrobili miejsce dla Anthony’ego Davisa, który na 99.9% zostanie wybrany przez Hornets z pierwszym numerem w drafcie 2012.

Nowym „Szerszeniem” najprawdopodobniej zostanie Rashard Lewis, którego kontakt zawiera jeszcze około 24mln $, ale może zostać wykupiony do 1 lipca za 13,7mln „zielonych”. Do Nowego Orleanu powędruje jeszcze 46 wybór w tegorocznym drafcie.

Podsumowując, Hornets zaoszczędzili tym samym sporo pieniędzy, zrobili miejsce dla Davisa i pozbyli się dwóch dość przeciętnie prezentujących się w trwającym jeszcze sezonie – zawodników. Pomijając fakt, że w pewnym momencie Trevor był filarem obronnym drużyny z Luizjany. Jak radzić będziemy sobie bez niego w przyszłym sezonie? Czas pokażę, kto wie, może Lewis złapię formę sprzed kilku lat i zaskoczy wszystkich swoimi popisami w ofensywie? Albo po prostu… jego kontrakt zostanie wykupiony, a sam Rashard nie będzie miał nawet okazji założyć meczowej koszulki z napisem „NOLA”

Na koniec dodam jeszcze, że kontrakty Arizy i Okafora ważne są do 2014 roku.