Omri Casspi zostanie zwolniony

Pozyskany przez New Orleans w trójstronnej wymianie, w której najważniejszymi zawodnikami byli Omer Asik (Pelicans) oraz Trevor Ariza (Rockets) – Omri Casspi – zostanie według źródeł ligowych zwolniony z klubu. Pelicans mają zamiar uwolnić go z kontraktu chwilę po tym jak liga zaakceptuje wymianę, do której doszło wczoraj w nocy.

Niski skrzydłowy i były reprezentant już Houston Rockets po tym jak Dell Demps zrezygnuje z jego usług prawdopodobnie będzie szukał swojej szansy na angaż w New York Knicks. Generalny Menadżer jak widać ma zamiar wzmocnić swój zespół o większego kalibru zawodnika na pustą pozycję skrzydłowego. Warto jednak wspomnieć, że ta pozycja wśród wolnych agentów po zakontraktowaniu Trevora Arizy, P.J. Tuckera czy Paula Pierce’a (o LeBronie czy Carmelo nie wspominając) nie jest już tak silnie obsadzona.

Według blisko związanego z klubem Johna Reida New Orleans Pelicans są bardzo aktywni w rozmowach transferowych i na rynku wolnych agentów. Klub z Luizjany ma zamiar poza Omerem Asikiem wciąż mocno wzmocnić skład aby być w pełni przygotowanym na walkę o Playoffs w przyszłym sezonie.