Pelicans 102 – 98 Bucks

021214_nopmil_tsmain2New Orleans Pelicans minionej nocy wybrali się do zimnego Milwaukee, gdzie podejmowali najsłabszą ekipę w NBA – Bucks. Wbrew pozorom nie był to łatwy mecz dla Monty Williamsa i chłopaków. Gospodarze stawili czoła i wynik na korzyść gości ustalony został w ostatnich minutach spotkania.

Ekipę z Luizjany do zwycięstwa poprowadził Eric Gordon notując 21 punktów oraz 6 asyst. Dobre zawody rozegrał także center Alexis Ajinca (16 punktów, 9 zbiórek). Pelicans wygrali spotkanie ostatecznie 102:98 i spokojnie mogą czekać na NBA All-Star Game.

Po tym spotkaniu cieszy mnie, że cała wyjściowa piątka zanotowała podwójną zdobycz punktowa. Oprócz wcześniej wspominanych udało się to także Davisowi, Aminu oraz Robertsowi.

Z ławki 12 oczek dorzucił Tyreke Evans, a Luke Babbitt 10 punktów i 5 asyst.

Gospodarzy napędzał rozgrywający Brandon Knight (22 punkty, 9 asyst, 2 zbiórki) oraz Gary Neal (18 punktów, 3 asysty). Bucks podobnie jak Pelicans są mocno osłabione z powodu kontuzji. Warto odnotować, że w dzisiejszym spotkaniu z ławki trener miał do dyspozycji zaledwie trzech graczy.

New Orleans Pelicans kolejny mecz rozegrają po przerwie związanej z Weekendem Gwiazd, 19 Lutego. Przeciwnikiem będzie ekipa New York Knicks.