Pelicans 131 – 128 Bulls

Jrue Holiday dribbles past Chicago defender Kirk HinrichNew Orleans Pelicans po wygranej w Madison Square Garden minionej nocy grali po raz kolejny mecz w b2b przeciwko Chicago Bulls. W tym meczu mieliśmy wszystko. Cudowne zagrania, wielkie emocje i świetny finisz. Pelicans po TRZECH DOGRYWKACH wywożą jako pierwsza drużyna w tym sezonie zwycięstwo z United Center!

Fenomenalne zawody rozegrał po raz kolejny Ryan Anderson notując aż 36 punktów dokładając również 6 zbiórek. Po stronie gospodarzy najskuteczniejszy był Luol Deng (37 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst).

Przypomnijmy, że w barwach Pelicans nie wystąpił Anthony Davis, który wczoraj złamał rękę. Najgorsze przypuszczenia mówiły o 2 miesięcznej przerwie, lecz obecnie media podają nawet przerwę 3 tygodniową. Oficjalne informacja na temat powrotu ma pojawić się na dniach po przejściu dokładnych badań.

Wielką rolę w meczu dokonał nasz coach Monty Williams. Rozegranie ostatniej akcji dającej zwycięstwo zostało rozrysowane cudownie. Obrona Bulls skupiła się całkowicie na kryciu Andersona oraz Gordona, a z zaskoczenia wyskoczył Jrue Holiday pakując piłkę do kosza. Sędziowie odgwizdali faul i rozgrywający Pels zakończył akcję 2+1.

Chicago mieli jeszcze 3 sekundy na doprowadzenie do czwartek dogrywki, lecz tym razem się nie powiodło i ostatecznie New Orleans wywożą wygraną.

BOXSCORE:
Jrue Holiday – 19 punktów, 12 asyst, 8 zbiórek
Eric Gordon – 23 punkty, 3 asysty, 7 zbiórek
Aminu – 14 punktów, 9 zbiórek
Ryan Anderson – 36 punktów, 6 zbiórek
Jason Smith – 12 punktów, 14 zbiórek
Tyreke Evans – 13 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty
Anthony Morrow – 8 punktów
Brian Roberts – 4 punkty
Jeff Withey – 2 punkty.