Pelicans 93 – 104 Warriors

Pelicans Stumble vs. WarriorsNew Orleans Pelicans po bardzo jednostronnym spotkaniu w Oakland, mieście Golden State Warriors zostali pokonani 93 – 104. Od pierwszego gwiazdka Stephen Curry i David Lee wraz z kolegami wyprowadzili swój zespół na wysokie prowadzenie którego postanowili już nie oddawać aż do samego końca. Monster game zaliczył ten pierwszy – 28 punktów i 12 asyst.

Pelikany osłabione brakiem Tyreke’a Evansa i Anthony’ego Davisa wyglądali na zespół walczący jedynie o wysoki pick. Fatalna obrona, która pozwalała rywalom na zdecydowanie zbyt wiele i kompletnie niezorganizowanie w ofensywie, gdzie Warriors zdołali kompletnie odciąć najsilniejsze strony Pellies. Przełożyło się to na okropny spektakl i jedynie 37.5% z gry.

Przez przegranie spotkania praktycznie już w przedbiegach, trener Monty Williams podjął – swoją drogą bardzo dobrą – decyzję o zdjęciu swoich najlepszych zawodników i wprowadzenie rezerwowych. Prowadzeni byli oni przez Austina Riversa – 11 punktów. Dobra decyzja bowiem New Orleans Pelicans już dziś – noc po nocy – zagrają z jeszcze silniejszymi Los Angeles Clippers w Staples Center.

Ciężko wyobrazić sobie do spotkanie jeżeli pod koszami zabraknie kolejny raz Anthony’ego Davisa i Tyreke’a Evansa.

 • Skejcik

  Davis może wrócić już na dniach (info Afek). Myślałem, że dłużej jakby Antosia nie było to myślałem nad taką wymianą – Gordon + filler do Detroit za Monroe’a, Datome i Stuckeya.

  • Na pierwszy rzut oka to wygląda całkiem nieźle, ale dopiero potem jak się w to zagłębić zaczynają się problemy.
   1. Kontrakt Monroe’a wygasa po tym roku + jego osoba na parkiecie powoduje poważne osłabienie defensywy.
   2. Stuckey podobnie jak Monroe, kończy mu się kontrakt i zostaje UFA. Dlatego spiął tyłek i gra tak dobrze, a Dell Demps aż tak dużej kasy jak zarabia teraz z pewnością mu nie da.
   3. Datome, lubię gościa 😉

   • Skejcik

    Z Monroe po sezonie wtedy mogłoby się zrobić sign-and-trade bo by chciał pewnie maxa, ale Pelicans raczej by mu nie dali. Datome w NO powinien dostać więcej minut no mały upgrade na SF. Co do Stuckeya to wtedy puścić go wolno chyba, że zatrzymać za rozsądną kasę (6-7mln). Tak to widziałem 🙂

    P.S Afek, miałeś PW ode mnie na Twitterze

    • Dlatego ja na taką wymianę z DET bym nie poszedł. Oddalibyśmy wtedy Gordona za praktycznie nic po tym sezonie. Pozbylibyśmy się co prawda dużego kontraktu, ale myślę, że mimo wszystko za EG można dostać coś więcej niż tylko spust w salary.

 • mike

  Ostatnim razem poszło nam znacznie lepiej. Teraz nas ostro pocisnęli. Davis wracaj do zdrowia!!!