Pelicans podejmują opcję w kontrakcie Riversa i Davisa

http://www.dailybasket.it/wp-content/uploads/2013/10/Anthony-Davis.jpgNew Orleans Pelicans zdecydowali się podjąć bardzo prostą decyzję. Wykorzystali zapisaną opcję zespołu w debiutanckich kontraktach Austina Riversa oraz Anthony’ego Davisa, którzy zostali wybrani przez zespół w ubiegłorocznym drafcie. Oznacza to, że ta dwójka – jeżeli nie padną ofiarą żadnej wymiany –  przynajmniej przez następne dwa lata będą reprezentować barwy Nowego Orleanu.

Duże znaczenie przy wysokości zarobków ma oczywiście również to z jakim numerem zawodnicy byli wybierani w naborze do NBA. Dzięki temu numer jeden – Anthony Davis – zarobi w trzecim roku kontraktu ponad 5.6 mln $, a numer dziesięć – Austin Rivers – zainkasuje ponad 2.4 mln $. Zespół posiada również opcję na rok czwarty, który mogą zdecydować się podjąć za rok. Podobnie zrobili również już Bucks (Knight, Henson) czy Pistons (Drummond). Anthony Davis w ubiegłym roku wystąpił w 64. spotkaniach (60 w pierwszej piątce), w których zdobywał średnio 13.5 punktu, 8.2 zbiórki, 1.8 bloków i 1.2 przechwytu. Został wybrany do pierwszej piątki debiutantów i był również liderem wśród rookies pod względem zbiórek, bloków i przechwytów zdobywanych średnio na mecz. Miał również na swoim koncie najwięcej double-doubles.

Austin Rivers w swoim bardzo rozczarowującym pierwszym sezonie w NBA zdobywał średnio na potyczkę 6.2 punktu, 2.1 asyst oraz 1.8 zbiórki w 61 meczach (26 w pierwszej piątce).