Pelicans podpisują zawodnika na obóz

3-letnią umowę zaoferowały władze New Orleans Pelicans grającego dla nich podczas Ligi Letniej – Bryce’owi Dejean-Jonesowi. Ten młody zawodnik w Las Vegas był zaraz po Sethcie Currym drugim najlepszym zawodnikiem Pelikanów, m.in. pod względem strzeleckim – zdobywał średnio 12.8 punktu przy 62% skuteczności z gry i imponującej skuteczności zza łuku – 50%. 

Niech jednak nikt nie oczekuje od tego kontraktu wiele – jest on najprawdopodobniej kompletnie niegwarantowany i to już od samej postawy zawodnika na obozie przed sezonem zależy czy w ogóle załapie się do składu na sezon. Podobną drogę przeszedł na przykład Patric Young w zeszłym sezonie, który poprzez obóz dotarł aż do pierwszej 15-tki, a następnie został zwolniony. Aktualnie silny skrzydłowy/center dobrze radzi sobie w Europie i podpisał niezłą umowę w Grecji.

Bryce to mierzący 6’6 stóp guard. Ma za sobą niezły sezon w Iowa State (grał więc dla Freda Hoiberga, nowego trenera Chicago Bulls), gdzie notował ponad 10 „oczek” na mecz. Droga do NBA przed nim jednak jeszcze bardzo długa i pełna zakrętów.