Pelicans prowadzą rozmowy z Mavericks

Jak informują zaufane źródła – New Orleans Pelicans i Dallas Mavericks prowadzą wstępne rozmowy na temat wymiany, która miałaby się odbyć jeszcze przed draftem 2013. Pelikany chciałyby pozyskać 13 pick należący do Dallas, a w zamian posłać przyszłościowy pick w drafcie. Dell Demps musiałby się jednak również zgodzić na „przygarnięcie” do siebie Shawna Mariona. 

Pogłoski mówią, że New Orleans Pelicans byliby gotowi na taki deal, bowiem zawiesili oko na Giannisie Adetokunbo i są zdeterminowani na wybranie go z 13 pickiem. Giannis to 18-letni Grek, który występuje na pozycji niskiego skrzydłowego. Byłby to interes mocno przyszłościowy, bo pomimo OLBRZYMIEGO potencjału nie jest on jeszcze gotowy na grę na najwyższym poziomie.

Adetokunbo mocno poprzez swoje warunki fizyczne przypomina Kevina Duranta. Dysponuje on jednak gorszym rzutem, ale potrafi świetnie zbierać i ma znakomity przegląd pola. W Grecji mógł występować na każdej pozycji od rozgrywającego do silnego skrzydłowego. Wielu widzi w nim point forwarda, który w przyszłości może stać się jednym z najlepszych obrońców w tej lidze. Jest to jednak wciąż nieopierzony nastolatek, który jeżeli nie zbierze potrzebnego mu doświadczenia nie będzie w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie.

Shawn Marion to natomiast wszystkim znany 35-letni weteran z 13-letnim doświadczeniem na parkietach NBA. Głównie znany ze swojej przygody z Phoenix Suns i Dallas Mavericks, gdzie zdobył swój pierścień mistrzowski. Może występować zarówno na pozycji niskiego i silnego skrzydłowego dzięki swoim warunkom fizycznym i świetnej postawie na deskach, gdzie przez całą swoją karierę mocno wspierał wszystkie ekipy, w których występował.

W poprzednim sezonie w 30 minut na parkiecie zdobywał 12.1 punktu, 7.8 zbiórek i 2.4 asyst. Rzucał również na bardzo dobrej 51% skuteczności. W zespole z Nowego Orleanu mógłby wnieść przede wszystkim potrzebne doświadczenie, którego zdecydowanie brakuje. Jeżeli Dell Demps zdecydowałby się na pozostawienie 35-latka w zespole na sezon 2013/14 to Shawn Marion mógłby sporo pomóc młodym zawodnikom, którzy dopiero zaczynają swoją karierę w NBA.

Zawodnik Dallas Mavericks ma jeszcze przez rok ważny kontrakt, który gwarantuje mu ponad 8.5 mln $.