Pelicans starali się o Jimmy’ego Butlera?

Saga transferowa wokół Jimmy’ego Butlera urosła do stopnia cyrku na kółkach i niebotycznych rozmiarów. Zawodnik przed sezonem zażądał wymiany z Minnesoty, atakując przy tym niemalże każdą napotkaną w Minneapolis osobę. Oberwało się trenerowi Thibodeau, kwestionując również wolę walki i serce do gry liderów – Townsa i Wigginsa.

Timberwolves zostali postawieni pod ścianą z obowiązkiem wymiany gracza, po którego chwilę wcześniej składali bardzo lukratywną ofertę do Chicago Bulls. Ostatnie tygodnie to już jednak szopka w wykonaniu Butlera, który odmawiał gry, odmawiał stawiania się na treningach, a w ostatnim meczu grał nawet z jedną ręką w spodenkach.

Thibodeau wymienił więc swojego podopiecznego, do Philadelphia 76ers. Ofert za Butlera z pewnością było dużo, ale przy takiej sytuacji ciężko było zaoferować coś „dużego”. Jimmy chce odejść, w dodatku kończy mu się kontrakt, czemu więc ryzykować i wymieniać coś wartościowego w takiej sytuacji, kiedy w Minnesocie się pali i to bardziej im powinno zależeć na transferze.

Ostatecznie Wilki dostały w zamian solidny pakiet w postaci Dario Saricia, Roberta Covingtona i Jerryda Baylessa. Do wymiany Thibs dorzucił też debiutanta, Justina Pattona.

Okazuje się jednak, że Dell Demps był bardzo bliski pozyskania Jimmy’ego Butlera do New Orleans Pelicans. Według raportu Shamsa Charanii z The Athletic, przed klepnięciem wymiany do Sixers, Thibodeau był gotów posłać gracza do Luizjany. Demps oferował Nikolę Miroticia oraz pick w pierwszej rundzie. Obiekt sporu pojawił się jednak w postaci Jrue Holidaya, którego Wolves chcieli za wszelką cenę u siebie – kiedy jednak jego nazwisko pojawiało się w rozmowach, Demps rzucał słuchawką.

Rozmowy Pelicans z Timberwolves pokazują jednak, iż Dell Demps wciąż pozostaje aktywny na rynku i szuka trzeciej gwiazdy, która mogłaby dołączyć do Davisa i Holidaya. Jest to również dowód, że Pelicans mogą w najbliższych tygodniach dokonać wymiany po niskiego skrzydłowego w celu rzeczywistego wzmocnienia składu.

 

Czy Dell Demps powinien być bardziej agresywny w rozmowach z Timberwolves i za wszelką cenę sprowadzać Jimmy’ego? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam już Wam.