Pelikany ze Smoothie King Center

HALANew Orleans Pelicans/Hornets od czasu przenosin z Charlotte w New Orleans Arena grają już od 2002 roku. Od czwartku drużyna Toma Bensona będzie znana już jako Pelikany ze Smoothie King Center. Od wybudowani hali w 1999 roku aż do dzisiaj New Orleans Arena nie sprzedała praw do nazwy.

Umowa firmy Smoothie King z drużyną New Orleans Pelicans zostanie zawarta na 10 lat. Prawdopodobna suma jaka wpłynie na konto klubu to około 40 milionów $.

„To dla nas duża rzecz. Zmieniona nazwa klubu, wybudowanie nowego ośrodka treningowego (jednego z największych w lidze – przyp.red.), prawda do nazwy były dla nas kluczem do stabilności finansowej tej organizacji na tym rynku. Wykonaliśmy prawidłowo każdy z tych punktów, tak jak to powinno zostać zrobione” – mówił prezydent Pelicans, Dennis Lauscha

„Naszą misją jest inwestowanie lokalnie, regionalnie, państwowo i międzynarodowo. Ta umowa spełnia wszystkie warunki” – tłumaczył prezydent Smoothie King, Tom O’Keefe

Ostatnią zmianą nazwy hali mogą się „pochwalić” Portland Trail Blazers, którzy historyczną Rose Garden zamienili na Moda Center.

Witajcie w nowym domu Pelikanów, Smoothie King Center.