Offseason 2013: Iguodala w Pels? Vasquez za Evansa?

Emocje po NBA DRAFT 2013 powoli opadają i pojawia się coraz więcej plotek transferowych dotyczących nowych zmian kadrowych. Jak podaje Marc J.Spears z Yahoo! Sports New Orleans Pelicans są bardzo mocno zainteresowani podpisaniem kontraktu z wolnym agentem Denver Nuggets Andre Iguodalą. 

Co oprócz tego, że jest jednym z najlepszych obrońców w lidze przemawia również za tym zawodnikiem? Andre zna się doskonale z naszym nowym rozgrywającym Jrue Holiday’em jeszcze za czasów występów w Philadelphia 76ers. Zainteresowanie zawodnikiem wyrażają również Denver Nuggets, Detroit Pistons, Dallas Mavericks, Atlanta Hawks, Houston Rockets oraz Golden State Warriors. Dla wielu drużyn będzie to jeden z głównych celów transferowych. 

Andre Iguodala podczas sezonu 2012/2013 notował średnio na spotkanie 13 punktu, 5.4 asyst, 5.3 zbiórki u 1.7 przechwytu w niecałe 35 minut na parkiecie. Rzucał na skuteczności 45% z gry i 32% „za trzy”.

Od momentu wymiany Jrue Holiday-Nerlens Noel wielu ekspertów zadaje sobie pytanie co będzie z Greivisem Vasquezem. Wczoraj na Yahoo! pojawił się artykuł jednego z dziennikarzy, który debatował na temat możliwej wymiany Wenezuelczyka za Tyreke’a Evansa z Sacramento Kings. ”Królowie” w drafcie wybrali rzucającego obrońcę Bena McLemore’a i byliby skłonni wymienić swojego zawodnika właśnie za rozgrywającego Pelicans, który ma za sobą świetny sezon.

Tyreke Evans w sezonie 2012/2013 średnio na mecz zdobywał 15.2 punktu, 4.4 zbiórki, 3.5 asyst, 1.4 przechwytu w 31 minut. Rzucał na 48% skuteczności z gry i 34% zza łuku.

Gdyby domniemane cele transferowe New Orleans Pelicans doszłyby do skutku to piątka Holiday-Gordon-Iguodala-Davis-Lopez wyglądałby bardzo efektownie.