Preseason: Błyszczący Hield, porażka z Pacers

Na oficjalnej stronie Pelicans było napisane, że transmisji nie będzie, więc wszystko wskazywało na to, że tego spotkania po prostu nie obejrzymy. Zwłaszcza, że klub na swoim Twitterze upierał się, że live streaming z meczów jest przez NBA zakazany. Okazało się jednak, że posiadacze League Pass’a mogli ten mecz spokojnie obejrzeć.

Po wygranej z Dallas przyszedł czas na porażkę z ekipą z Indianapolis 113-96.  Większość pierwszej połowy była wyrównana, lecz pod koniec 2. kwarty Pacers wygrywali 9 punktami. Druga połowa przebiegała pod kontrolą Indiany. Gdy Pelikany zbliżyły się z wynikiem, to przeciwnik ponownie odskakiwał zachowując bezpieczną przewagę już do końca meczu.

Najlepszym zawodnikiem był Buddy Hield. W ciągu 28 minut zdobył on 18 punktów, zaliczył 2 asysty i zebrał 5 piłek. Po tym meczu 6. numer draftu pokazał, że jak najbardziej będzie się liczył w walce o nagrodę Rookie of the Year.

Anthony Davis zagrał 18 minut, w ciągu których udało mu się zdobyć 12 punktów. Ten mecz nie należał do jego najlepszych z powodu słabej skuteczności (3/13 za 2 pkt i 0/1 za 3 pkt).

Ponownie dobrze zaprezentował się Tim Frazier (9 pkt, 7 asyst oraz 3 zbiórki) oraz Terrence Jones (10 pkt, 5 zbiórek)

Nienajlepiej wypadł natomiast Lance Stephenson. W ciągu 22 minut udało mu się zdobyć tylko 4 punkty (i to tylko z rzutów wolnych). Usprawiedliwia go jedynie fakt, że są to rozgrywki przedsezonowe i niektóre rzeczy jeszcze można poprawić.

Jedynym zdrowym zawodnikiem, który nie wszedł na parkiet był Dante Cunningham.

Następny mecz przedsezonowy odbędzie się w nocy z 9 na 10 października. Przeciwnikiem będzie Houston Rockets, a naszych zawodników czeka długa podróż, ponieważ na to spotkanie polecą do Chin. Na oficjalnej stronie jest informacja, że pojedynek z Rockets będzie można obejrzeć w NBATV.