Preseason: Pelicans 87 – 93 Hawks

New Orleans Pelicans zostali pokonani w drugim meczu przedsezonowym, przeciwko Atlanta Hawks na ich własnym parkiecie. Kluczowi zawodnicy Pelikanów dostali tym razem nieco więcej minut od Monty’ego Williamsa, więc o wyniku zadecydowały przede wszystkim starcia rezerwowych. Tutaj lepsze okazały się Jastrzębie. Jak widać, przed sezonem wciąż nasza ławka ma jeszcze sporo do zrobienia, abyśmy mogli rywalizować z najlepszymi.

Niestety, mecz Pelicans kolejny raz nie był transmitowany przez żadną z telewizji, więc możemy jedynie opierać się na opiniach dziennikarzy, statystykach i kilku poszczególnych filmach. Jak jednak wiemy, mecze przedsezonowe to jednak zupełnie inna para butów i nie mają one większego znaczenia. Najważniejsze dopiero przed nami.

Najlepszym punktującym okazał się być Ryan Anderson, który rozegrał drugi solidny mecz, co może naprawdę bardzo cieszyć po tym co Ryno musiał przechodzić w ostatnich kilkunastu miesiącach. W 25 minut z ławki zdobył 14″oczek”. Zaraz za nim Jrue Holiday – 13, Eric Gordon 12, Anthony Davis 11 oraz Jimmer Fredette 10. Bardzo aktywny na tablicach był Omer Asik, który w niespełna 20 minut zebrał aż 12 piłek.

Po statystykach można stwierdzić, że nie był to dzień Luke’a Babbitta, który spudłował wszystkie z 6 oddanych prób na kosz.

Dla Hawks najlepiej punktowali Jenkins (13), Teague i Scott (11) oraz Muscala (10.