Raport: Alonzo Gee w Pelicans, zostanie zwolniony/wymieniony

Zaczynamy zabawę w offseason! Po powrocie Króla do Domu, New Orleans Pelicans robią miejsce dla kontraktu Omera Asika, którego transfer do Luizjany po wymianie z Houston Rockets zostanie dopięty już na dniach. Rakiety spieszą się na rynku wolnych agentów i szukają poważnych wzmocnień, a ich obiektem westchnień nie jest już LeBron James – nowy zawodnik Cleveland Cavaliers.

Pelicans dla Asika dokonają wymiany z Cleveland Cavaliers, za ich innego niskiego skrzydłowego. Alonzo Gee – bo to o nim mowa – był już jedną nogą w, o ironio, w Hornets. Cavs ostatecznie jednak kilkanaście minut temu wycofali się z tego transferu i mają zamiar wysłać go do Nowego Orleanu, skąd zostanie zwolniony lub wymieniony według raportu zaufanych źródeł.

Kontrakt Alonzo Gee to niegwarantowane 3 miliony dolarów, które pozwolą na miejsce w już zaciśniętym salary cap drużyny Della Dempsa. Wciąż nieznane są szczegóły wymiany, ale bardzo możliwe, że Pelicans w drugą stronę wyślą umowy Ely’ego czy Luke’a Babbitta.

UPDATE: New Orleans Pelicans w drugą stronę odeślą jedynie pick w drugiej rundzie draftu 2016, który należy do Los Angeles Clippers (pozyskany po wymianie w 2009 roku).

Więcej informacji już wkrótce, na naszej stronie. Go Pels!