Raport: Anthony Davis chce odejść z Pelicans

Stało się coś, czego można było się spodziewać przynajmniej od kilku tygodni. Wielu twierdziło, że wydarzy się to już nawet od miesięcy, ale fani w Nowym Orleanie wciąż starali się życzeniowo zaprzeczać. Można to już jednak oficjalnie powiedzieć – to ostatni sezon Anthony’ego Davisa w koszulce Pelicans. Zawodnik poprzez swojego agenta poinformował, że chce odejść i żąda wymiany.

O wszystkim doniósł Adrian Wojnarowski, pisząc: „Agent Rich Paul powiadomił New Orleans Pelicans, że Anthony Davis nie ma zamiaru podpisywać przedłużenia kontraktu, kiedy ten zostanie mu zaprezentowany i prosi o wymianę”. Davis mógł podpisać w Nowym Orleanie tzw. super-max, który gwarantowałby mu 240 mln $ za 5 lat gry w Pelicans. Zawodnik postanowił jednak być „szczerym” z władzami klubu i powiadomić o swoich zamiarach już teraz. Anthony Davis chce wymiany i chce tej wymiany do klubu o mistrzowskich aspiracjach.

Od razu na myśl przychodzi Boston lub Los Angeles. Ci pierwsi są jednak zablokowani przez postać Kyrie Irvinga, który ze względu na swoją umowę nie może grać w tym samym klubie co Anthony Davis jeszcze w tym sezonie. Jeśli więc Pelicans chcieliby handlować z Celtics, to prawdopodobnie dopiero po zakończeniu sezonu. Lakers z pewnością będą szykować ofertę za Davisa jeszcze przed Trade Deadline, jak i inne kluby. Pytaniem jest jednak, jaki teraz Pelicans mają plan na wymianę Anthony’ego Davisa i co nas czeka.

Jedno jest pewne, kończy się pewna fajna era w klubie New Orleans Pelicans i czekają nas niepewne czasy. Istnieje duża możliwość, że przez kilka następnych lat zespół będzie znajdywać się w głębokiej przebudowie. Anthony Davis dając jednak znać Pelicans tak szybko dał możliwość Dellowi Dempsowi na wyciągnięcie za niego kogoś ciekawego, aby przyspieszyć przebudowę.

 

To koniec Anthony’ego Davisa w Pelicans.

Większy tekst o tym, co Pelicans powinni zrobić – wkrótce.