Raport: Anthony Davis kontuzjowany

New Orleans Pelicans zostali rozjechani przez Portland Trail Blazers i nie zdołali nawet nawiązać do sweepu z playoffs, kiedy to Pelicans byli drużyną zdecydowanie lepszą niecały rok temu. Pelikany powoli tracą szansę na playoffs w tym roku, a żeby pecha i nieszczęść było mało – Anthony Davis, lider i najlepszy zawodnik klubu doznał kontuzji.

Davis w czwartej kwarcie zaczął łapać się na dłoń lewej ręki. Fizjoterapeuci starali się ją w jakiś sposób usztywnić, mając nadzieję, że palce są najprawdopodobniej wybite. Po dotkliwej porażce w Portland, klub wystosował informację, iż Davis zwichnął palec i czeka go przerwa od gry. Skrzydłowy opuści od 1 do 2 tygodni. To niemalże gwóźdź do trumny sezonu 2018-19.

Pelicans zajmują 12. miejsce w Konferencji Zachodniej, tracąc 4 spotkania do 8. miejsca i szansy do przegrania pierwszej rundy z Golden State Warriors. Ten sezon zaczyna powoli wyglądać na okres przemian, gdyż istnieje duża szansa, że pomimo wielkich nadziei – Pelicans nie wejdą do najważniejszej fazy NBA i stracą swojego gwiazdora, który może poprosić o wymianę.

Pojawia się pytanie, czy Pellies powinni próbować uratować pytanie za wszelką cenę i szukać wymian np. za swój wybór w drafcie, czy jednak spokojnie i z rozwagą budować zespół i liczyć na absolutną lojalność Anthony’ego Davisa.

Przed Dellem Dempsem bardzo ciężkie decyzje.