Raport: Anthony Davis ze skręconą kostką

Znalezione obrazy dla zapytania anthony davis pelicans injuryAnthony Davis wrócił na preseason z pewnymi ograniczeniami – na niektórych treningach nie wykonywał wszystkich ćwiczeń jak swoi koledzy, a podczas meczów grał maksymalnie 15 minut. Kiedy o zdrowiu Davisa zaczęło się robić cicho i wydawało się, że będzie on w 100% gotowy na otwarcie sezonu, przyszedł mecz z Houton Rockets.

Preseason nie wyglądał w wykonaniu Anthony’ego jakoś specjalnie dobrze. Brakowało rytmu meczowego, pewnie też trochę kondycji, ale to przecież tylko mecze przedsezonowe. W pierwszym meczu w Chinach rozgrywanym w Szanghaju zdobył już jednak przyjemne 23 punkty w 23 minuty. W Pekinie los nie okazał się jednak łaskawy i Davis musiał opuścić parkiet już po 7 minutach. Najlepszy zawodnik Pelicans podkręcił sobie kostkę. Pierwsze diagnozy mówią o przerwie w grze na około 2 tygodnie (12-15 dni). Sezon NBA rusza za 13 dni.

Miejmy nadzieję, że sztab szkoleniowy kolejny raz nie zrobił głupoty wpuszczając Davisa z powrotem na boisko po tym jak kontuzjował kostkę. 23-latek zszedł jednak po kilku akcjach i na parkiet już nie wrócił.

To, że Anthony Davis nie wróci już na mecze przedsezonowe chyba można powiedzieć bardzo śmiało. Trzeba się jednak modlić, aby te „około 2 tygodnie” skończyły się 26 października, kiedy to Pelicans będą rozpoczynać sezon meczem z Denver Nuggets.

Pech zespołu z Nowego Orleanu wciąż trwa. Obok Davisa z kontuzjami borykają się również Terrence Jones (kolano), Alexis Ajinca (plecy), Robert Sacre (kolano), a na meczu w Chinach urazu doznał również E’Twaun Moore. Rzucający obrońca Pellies był najlepszym graczem zespołu w ostatnich kilku dniach, a jego data powrotu nie jest jeszcze znana. Moore kontuzjował stopę.

Poza grą pozostają też wciąż Jrue Holiday, Tyreke Evans i Quincy Pondexter.

[*]