Raport: Anthony Davis zostaje, póki co

Anthony Davis poprosił o wymianę z Nowego Orleanu. Chciał do Los Angeles Lakers. Cała liga oszalała, aby na tydzień przed zamknięciem okienka transferowego ściągnąć gwiazdę NBA do siebie. New Orleans Pelicans mieli jedną dużą ofertę – o której my, fani, wiemy – z Los Angeles. Dell Demps postanowił się jednak wstrzymać i zachować w tej niecodziennej sytuacji spokojnie i z rozwagą. GM Pelicans odrzucił ofertę Lakers i zaczeka do lata z transferem Anthony’ego Davisa.

Rozmowy pomiędzy Lakers a Pelicans, według raportu, nigdy nie były blisko sfinalizowania transferu. Magic Johnson dzwonił, naciskał – w grze byli Brandon Ingram, Kyle Kuzma, Lonzo Ball, Ivica Zubac, Josh Hart i dwa picki w pierwszej rundzie. Dell Demps nie widział jednak w tej ofercie nic fascynującego – młodzi zawodnicy Lakers nie spisują się na miarę oczekiwań, a oferowane picki nie mają szansy na wysokie wybory w drafcie.

Wiele wskazuje na to, że Dell Demps chciał zaczekać do lata na Boston Celtics. Według plotek, Pelicans mogliby być w stanie pozyskać wówczas Jaysona Tatuma i/lub Jaylena Browna, Marcusa Smarta. Celtics i Danny Ainge mają również większą ilość picków do zaoferowania, na których Pelicans bardzo w tym momencie zależy. I to właśnie Boston Celtics mają największe szanse na pozyskanie Anthony’ego Davisa.

Nie jest wykluczona również opcja New York Knicks, którzy jeśli wygrywają loterię będą mieli okazję wybrać z pierwszym pickiem Ziona Williamsona, którym cała liga jest zafascynowana. Taka oferta, jeśli zostanie złożona, może poważnie zagrozić zamiarom Bostonu.

Nie jest jeszcze wiadome, czy po tym jak Los Angeles Lakers zostali odprawieni z kwitkiem – wrócą z silną ofertę ponownie w lato. Nie widzę jednak osobiście powodu, z którego powinni się z tego wycofać.

 

Nie ulega wątpliwości, że Dell Demps zagrał w grę i zaryzykował. Zaryzykował tym, aby zdobyć najbardziej cenną ofertę dla swojego klubu. Z jakiego miasta zostanie ona zaoferowana – dowiemy się najprawdopodobniej w lato. Do wymiany Anthony’ego Davisa musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy.

 

Jak oceniacie decyzję Della Dempsa? Powinien brać ofertę Lakers, czy poczekać do lata na lepsze propozycje?