Raport: Axel Toupane zostanie sprawdzony w NOLA

Francuz, który został wyjęty wprost z Playoffs w D-League. Axel Toupane, wszechstronny skrzydłowy, zostanie sprawdzony przez New Orleans Pelicans do końca sezonu. 24-latek będzie miał szansę, aby pokazać się przed szerszą widownią i wywalczyć dla siebie kontrakt w NBA. To dla niego trzeci zespół w karierze na najwyższym poziomie.

Toupane był już sprawdzany przez Denver Nuggets w ubiegłym sezonie, ale spędził tam zaledwie kilka tygodni. W tym roku dostał 10-dniowy kontrakt od Milwaukee Bucks, ale w Wisconsin nie dano mu większej szansy pokazania się. Jego następny przystanek to Nowy Orlean, gdzie Francuz powinien czuć się jak u siebie i pokazać się z jak najlepszej strony.

Axel Toupane jeszcze 3 dni temu popisał się 41-punktowym występem dla Raptors 905 w meczu Playoffs w D-League. W tym roku dla tego zespołu zdobywa średnio 16.1 punktów, 3.6 asysty, 4.1 zbiórki oraz 1.1 przechwytów w 27 minut na parkiecie.

Zawodnik w zeszłym roku otrzymał nagrodę dla D-League’s Most Improved Player. To również All-Star z tego sezonu

24-latek jest znany przede wszystkim ze swoich bardzo dobrych warunków fizycznych – mierzy 6’7 stóp, a jego rozpiętość ramion sięgająca 6’11 pozwala mu z powodzeniem bronić najlepszych zawodników na parkiecie. To klasyczny gracz 3&D na pozycji niskiego skrzydłowego, którego Pelicans tak szaleńczo poszukują już od niemal kilku lat.