Raport: Celtics proponowali Tatuma, który chciałby grać w NOLA

Według dziennikarza The Athletic, Sama Amicka, New Orleans Pelicans prowadzili już rozmowy transferowe z Boston Celtics przed zamknięciem okienka transferowego. Ostatecznie żadna wymiana nie mogła JESZCZE dość do skutku, bowiem Anthony Davis nie może grać w jednym zespole z Kyriem Irvingiem, jeśli obaj będą mieć takie same kontrakty. Wszystko może się jednak zmienić po 1. lipca.

Okazuje się jednak, że Pelicans po zebraniu kilku ofert skontaktowali się z władzami z Bostonu i pytali się o to, jaką ewentualną ofertę będą mogli złożyć za Davisa w lato. Według raportu Danny Ainge nie był w stanie jasno się określić, ale rozmowę podsumował słowami do Della Dempsa – „Jeśli poczekasz, nie zawiedziesz się”. Dzisiaj już wiemy, że wszystko wskazuje na to, iż Celtics położyli na stół Jaysona Tatuma. Gracza, którego Pelicans chcieliby najbardziej.

Sam Amick wspomniał również o tym, iż rozmowa z Dannym Aingem zamknęła rozmowy transferowe Pelicans z Lakers. Właśnie dlatego, że Dell Demps usłyszał nazwisko Tatuma. Poza Jaysonem, Celtics mogliby zaoferować jeszcze picki w pierwszej rundzie, czy takich graczy do uzupełnienia oferty jak Marcus Smart czy Jaylen Brown.

Wszystko miałoby się jednak kręcić wokół Tatuma, który w tym roku notuje średnio 16.4 punktów, 6.3 zbiórki i blisko 2 asysty na mecz. W wieku 20 lat dał się już poznać jako zawodnik z potencjałem na All-NBA. Jego rola w porównaniu z poprzednim sezonem (zwłaszcza playoffs) została nieco ograniczona, ze względu na powrót po kontuzji Kyrie Irvinga i Gordona Haywarda.

Według plotek, o których mówił Brian Windhorst – dziennikarz ESPN – Jayson Tatum byłby zainteresowany przejściem do Nowego Orleanu. Jest to fantastyczna wiadomość, na którą z pewnością czekał każdy fan Pelicans. Wszyscy chcielibyśmy tutaj zawodnika, który po prostu CHCIAŁBY tu grać i zostać.

Brian Windhorst donosi, że Tatum doskonale wie o rozmowach transferowych Celtics i Pelicans i 20-latek nie miałby nic przeciwko, aby stać się nową twarzą organizacji New Orleans Pelicans. Widzi w takim ruchu dużą szansę, aby rozwinąć się jako zawodnik i wejść do czołówki najlepszych graczy ligi.

 

Czekamy na lato.