Raport: Dante Cunningham kontuzjowany

Znalezione obrazy dla zapytania dante cunningham pelicansPelikany nie potrafią pozostać zdrowe. To już coś, do czego przyzwyczailiśmy się w ostatnich kilku latach. Po tym jak grać zaczął już Jrue Holiday, a coraz bliżej do powrotu ma również Tyreke Evans – kontuzję odniósł kolejny zawodnik. New Orleans Pelicans poinformowali poprzez swojego Twittera, iż Dante Cunningham nie zagra przez najbliższe 4 do 6 tygodni.

Skrzydłowy Pelicans doznał urazu podczas meczu z Minnesotą Timberwolves, w którym w drugiej połowie już nie zagrał. Alvin Gentry po meczu stwierdził, że kontuzja Cunninghama nie wydaje się poważna, a zawodnik nie zagrał, gdyż Pellies mieli wystarczającą głębie składu i mogli pozwolić sobie na odpoczynek dla Dante. Po dokładnym badaniu okazało się jednak inaczej.

Oficjalnie Dante Cunningham doznał złamania kości strzałkowej w prawej nodze. Pocieszającą wiadomością jest fakt, że nie doszło do przemieszczenia i przerwa nie będzie dłuższa. Skrzydłowy, pełniący w ostatnim czasie w drużynie wiele funkcji, będzie poza boiskiem na co najmniej miesiąc.

Jest to o tyle niepokojące, gdyż Pelicans mają kolejny rok z rzędu problemy na pozycji skrzydłowego. Do zdrowia wciąż nie potrafi dojść Quincy Pondexter, Tyreke Evans nawet jeśli wróci to na limicie 15-20 minut na mecz. Przeciętnie wygląda również Solomon Hill, który nie potrafi poradzić sobie jak na razie z dużą presją wobec jego osoby. Szansę na pokazanie się dostanie natomiast Anthony Brown, który jest w Pelicans od kilku dni.

Największa nadzieja w Solo, który najprawdopodobniej wróci do pierwszej piątki i będzie musiał być efektywnym zawodnikiem po obu stronach parkietu, jeśli Pelicans chcą wygrywać spotkania. Hill musi być zagrożeniem z dystansu.

 

Dante Cunningham nie błyszczał w tym sezonie, nie był graczem, o którym dużo się mówi. To jednak solidny wyrobnik Pelicans, który już od kilku lat łata każdą możliwą dziurę i jest człowiekiem od czarnej i brudnej roboty. W ostatnim czasie dodał do swojego arsenału cenny rzut z dystansu, dzięki któremu stał się wartościowym zawodnikiem, mogącym z pocieszeniem grać w pierwszej piątce.

29-latek notował w trwającej kampanii 5.6 punktu oraz 3.9 zbiórki w średnio 23.5 minut na parkiecie. Rzuca na poziomie 39% z gry i 41% za trzy. Wystąpił we wszystkich 15 spotkaniach, z czego 10 w pierwszej piątce.

 • dalinar85

  No i niestety kolejna kontuzja. Fakt, że Dante nie grał jakoś rewelacyjnie, ale był o wiele lepszym graczem niż Hill i to właśnie od posadzenia Hilla na ławce i postawieniu na Dante zaczęliśmy wygrywać. Bo z Solomomem w pierwszej piątce jesteśmy 0-8, natomiast bez niego 6-2.

  I taka mała uwaga, Cunningham wystąpił co prawda w 15 meczach, ale to nie były wszystkie, ponieważ bodajże z Suns nie wystąpił z powodu zawieszenia za alhohol chyba.

  • Małe sprostowanie ode mnie: wystąpił we wszystkich 15 meczach, W KTÓRYCH MÓGŁ. Pelicans zagrali w sumie 16 razy, a Dante został zawieszony na 1 spotkanie.

   • + słuszna uwaga z tym Hillem posadzonym na ławkę, akurat jak zaczęliśmy wygrywać. Gdzieś to przeoczyłem 🙂

    • dalinar85

     Rozumiem o co ci chodzi, ale ja przez wszystkie spotkania zrozumiałem wszystkie bez względu na okoliczności, ale to tylko taka mała uwaga moja.

     Ja to od razu z Hillem zauważyłem, co to było pierwsze zwycięstwo w sezonie z Hillem i Asikiem na ławce, a Jonesem i Dante w starting5. Tylko potem jeszcze mieszał Gentry czy to zmieniając Jonesa z Asikiem, czy przez urazy Moore’a i Davisa.

     Zobaczymy co teraz będzie czy powrót Hilla, czy może jednak Holiday i granie na 3 niskich. Teraz akurat 3 ważne mecze z których przynajmniej 2 wypadało by wygrać chcąc walczyć o PO.

     • Tak, tak – mój błąd, nie sprecyzowałem 🙂

      Hill wróci do piątki, nie widzę innej opcji. Gentry nie wyjdzie od razu na trzech niskich, ale będzie teraz tego znacznie więcej. Może to i dobrze. Ważne mecze przede nami.

     • dalinar85

      Ja widzę kilka opcji, bo ta z Hillem wydaje mi się najgorsza.
      Bardziej bym skłaniał się ku Holiday’owi w pierwszej piątce lub Hieldowi. Hill dostał swoją szansę w pierwszej piątce i ja w katastrofalny sposób zmarnował. I to jest wg mnie idealny moment na danie szansy Hieldowi. Dostał by pewnych kilkanaście minut w każdym meczu, to może by coś z niego wyszło.

     • Myślę, że wyjdziemy normalnie z Asikiem na piątce i Hillem za Dante. Potem będziemy eksperymentować jeszcze z Hillem i Terrencem jako 4.

      Bardzo możliwe też, że Gentry po prostu powoli zacznie wychodzić Jrue w S5.