Raport: Dealer Dell nie śpi nawet w Święta, mamy wymianę

Dell Demps nie lubi Świąt. Dell Demps jest złym człowiekiem. Jeśli wymieniasz swojego zawodnika w Wigilię Bożego Narodzenia i to do Philadelphia 76ers, to mogę nawet powiedzieć, że nikt Cię nie lubi, Dell.

Generalny Menadżer New Orleans Pelicans postanowił wykonać pierwszą wymianę w tym sezonie w całej NBA, kolejny raz z Samem Hinkie. Tym razem Dell Demps wysłał do Sixers Isha Smitha, w zamian dostając dwa picki w drugiej rundzie przyszłorocznych draftów (najprawdopodobniej 2016 i 2017). Szczegóły nie zostały jeszcze podane, wciąż nie wiemy więc do jakiej drużyny te wybory będą pierwotnie należeć i czy można się spodziewać w miarę wysokiego numeru.

Deal jest o tyle dziwny – nie biorąc pod uwagi już dnia w którym został dokonany – że Dell Demps wymienia praktycznie jedynego zawodnika w swoim zespole, który jako jedyny pasował do systemu ofensywnego, który narzucił w tym roku Alvin Gentry. To właśnie Ish Smith w listopadzie momentami ciągnął grę i był swego rodzaju liderem na parkiecie.

Gdy do zdrowia doszedł Tyreke Evans i Norris Cole, jego rola w zespole momentalnie zmalała i grał już jedynie w garbage time. Być może w Filadelfii – przed ponownym odesłaniem go gdzieś indziej – będzie mógł pograć trochę więcej, bo zdecydowanie na to zasługuje.

Warto dodać, że Sam Hinkie oferował Dellowi Dempsowi Tony’ego Wrotena. Jednego z lepszych zawodników 76ers, który jednak nie zagrał jeszcze w tym roku z powodu kontuzji. Być może tym razem, Dell dostał pełny raport zdrowotny tego gracza i postanowił nie brać dużego ryzyka na swoje barki, albo nie dać się oszukać jak poprzednim razem przy dealu Jrue Holidaya.

Philadelphia 76ers zaraz po otrzymaniu Isha Smitha postanowili zwolnić z kontraktu Wrotena, a ten odgrażał się na twitterze, że popełniają ogromny błąd i się za to odpłaci.

 

Transfer bardzo skromny, ale miejmy nadzieję, że pozyskany picki będą fajną rzeczą, którą można dodać do którego z zawodników i stworzyć bardziej korzystny deal dla Pelikanów. Bo chyba o to właśnie w tej wymianie chodzi.

Wesołych Świąt!