Raport: Mike James ucieka do Europy

Jak poinformował na Twitterze Mike Pick – znany reporter z europejskiego środowiska – Mike James poprosił New Orleans Pelicans o zwolnienie. Rozgrywajacy dostał kuszącą ofertę z Europy i chciałby wrócić do grania na Starym Kontynencie. Wszystko wskazuje na to, że James zagra ponownie w Panathinaikosie, z którymi zdobywał już m.in. Mistrzostwo Grecji.

Mike James przebywał w Nowym Orleanie na zasadzie nowego kontraktu w NBA – two-way. W ostatnim czasie, po transferze Jameera Nelsona, James zaczął widzieć coraz więcej minut na parkiecie. Niestety, nie przekładało się to na jakość. Zdobywał średnio 1 punkt na mecz (4 spotkania w Pelicans).

To musi być duży cios w Mike’a Jamesa, dla którego może to oznaczać koniec marzeń o NBA. 27-latek to debiutant na parkietach najlepszej ligi koszykówki. Zaczął w Phoenix Suns, gdzie notował średnio ponad 10 punktów na mecz. Został jednak nieoczekiwanie zwolniony z klubu z Arizony. Następnie jego przygoda w NBA to ciągły zawód.

Pelicans zwolnią Jamesa najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilku dniach. Wciąż niewiadomo, jak zostanie zapełniona luka w składzie. W Nowym Orleanie wyraźnie brakuje klasycznego rozgrywającego, który mógłby wejść z ławki na kilka minut za Jrue Holidaya czy Rajona Rondo.