Raport: Nicolo Melli przejdzie operację

Nicolo Melli, nowy nabytek New Orleans Pelicans, przymierzany był do gry na Mistrzostwach Świata w barwach reprezentacji Włoch. Teraz jego występ w Chinach wydaje się być bardzo wątpliwy. Silny skrzydłowy i jeden z najlepszych zawodników Europy ostatnich sezonów przejdzie drobną operację kolana, która na celu ma przygotowanie go do swojego debiutu w NBA.

28-latek już oficjalnie nie zjawi się na obozie przygotowawczym przed Mistrzostwami. Wiele wskazuje, że sama decyzja o operacji była konsultowana z New Orleans Pelicans, którzy chcieli być pewni, iż sprowadzając Włocha do siebie będzie on w pełni zdrowy i gotowy do gry na najwyższym poziomie.

Nicolo został podpisany w pierwszym dniu okienka transferowego. Zawodnik podpisał kontrakt wart 8 mln $ za 2 lata gry w Nowym Orleanie. David Griffin i jego sztab mają co do niego duże nadzieje – ma być dużym wzmocnieniem na pozycji silnego skrzydłowego, graczem, który będzie potrafił postraszyć rzutem za trzy i rozszerzyć grę dla takich zawodników jak Zion Williamson, Jrue Holiday czy Lonzo Ball.

W poprzednim sezonie występował w barwach Fenerbahce, z którymi dotarł aż do Final Four Euroligi, gdzie notował średnio 7.3 punktu, 4.1 zbiórki w niecałe 26 minut na parkiecie.