Raport: Nikola Mirotić w Bucks!

Pierwszy wielki transfer ostatniego dnia okienka transferowego, jako pierwsi ruszyli New Orleans Pelicans i Milwaukee Bucks. Pelikany szukali wymiany za Nikolę Miroticia od kilku dni i stało się – wyścig po shootera wygrali Bucks, najlepsza drużyna Wschodu. Dell Demps w zamian za Niko uzyskał Stanleya Johnsona, Jasona Smitha i… CZTERY picki w drugiej rundzie.

Nikoli Miroticiowi kończył się kontrakt po tym sezonie i istniała duża szansa, że zawodnik podpisze kontrakt gdzieś indziej i nie będzie chciał brać udziału w przebudowie. Wówczas, Pelicans straciliby go za darmo – tracąc przy tym pick w pierwszej rundzie, który został za niego oddany do Chicago (wybrany został Chandler Hutchison). Za niemal 20 spotkań Miroticia udało się więc pozyskać paczkę picków i Stanleya Johnsona, którego Pellies obserwowali od długiego czasu.

Według raportu dwa picki z czterech, które uzyskali Pelicans należą do Wizards. Będą one odpowiednio w 2020 i 2021 roku. Warto dodać, że Pellies są właścicielami picku Wizards w drugiej rundzie również z 2023 roku (wymiana Markieffa Morrisa). Wobec niejasnej przyszłości Washington Wizards – jest szansa, że wybory będą całkiem wysokie. Pozostałe to 2019 Denver Nuggets oraz 2020 Bucks.

 

Mirotić przyszedł do Nowego Orleanu w zeszłym sezonie. Był bardzo ważną częścią zespołu, który dostał się do playoffs 2018 i rozgromił w pierwszej rundzie Portland Trail Blazers 4-0. W playoffs notował średnio 15 punktów i 10 zbiórek na mecz. W tym sezonie był prześladowany przez kontuzje kostki – notując średnio 16.7 punktów i 8.3 zbiórki na mecz.

Warto dodać, że Stanley Johnson zmienia klub drugi raz w ciągu 24h. Trafił dzień wcześniej do Milwaukee Bucks za Thona Makera, teraz zostanie przywitany w Nowym Orleanie. W tym sezonie dla Detroit Pistons notował średnio 7.5 punktów, 3.6 zbiórki i 1 przechwyt na mecz w 20 minut na parkiecie. W Pelicans ma szansę powalczyć o większe minuty.