Raport: Pelicans nie chcą wymiany Cousinsa

W tym sezonie w NBA mamy wiele drużyn, które postawiły wszystko na jedną kartę. Zaczęli to New Orleans Pelicans, kiedy wymienili w lutym m.in. Buddy Hielda i pick w drafcie za DeMarcusa Cousinsa, który może szybko z klubu uciec. Tą samą drogą poszli również Oklahoma City Thunder sprowadzając do siebie Paula George’a i Carmelo Anthony’ego.

Te dwa duże projekty cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów. Jeśli bowiem kluby nie będą w stanie wygrywać, a wyniki będą na tyle kiepskie, że nie można spodziewać się nic więcej niż szybkiej porażki w pierwszej rundzie – to po co to kontynuować? Zaczęło się robić głośno, kiedy Thunder zaliczyli falstart, czy zespół nie powinien pomyśleć o wymianie Paula George’a, który może uciec w nadchodzące lato do Los Angeles. Podobne głosy tyczą się jednak Cousinsa i Pelicans.

W ostatnim raporcie transferowym Adriana Wojnarowskiego z ESPN, słynny dziennikarz rozpisał jak aktualnie wygląda rynek w NBA, który nigdy nie śpi. Kluby rozmawiają ze sobą, przeprowadzane są dogłębne analizy jak wzmocnić swój zespół.

Według tego raportu Pelicans są aktywnymi poszukującymi wzmocnień. Przede wszystkim szukają skrzydłowego, który będzie w stanie wypełnić lukę po Solomonie Hillu, który do gry może wrócić dopiero w okolicach końca lutego, a i wówczas nie można oczekiwać od niego najwyższej formy. Potencjalne cele? Evan Fournier, DeMarre Carroll, czy też Alec Burks.

Jeszcze ważniejszą informacją, którą podaje Wojnarowski, jest ta dotycząca DeMarcusa Cousinsa. Pelicans nie mają nawet zamiaru wysłuchiwać propozycji za swojego środkowego. Są pewni swojego wcześniejszego wyboru i wierzą, że duet Ice & Fire wciąż ma szansę na powodzenie. Przesłanie jest jedno: DeMarcus Cousins rozegra pełen sezon w Nowym Orleanie, a następnie priorytetową sprawą dla Pelicans będzie jego zatrzymanie w lato i zaproponowanie mu wysokiego kontraktu.

Czas pokaże, czy taka decyzja utrzyma się jeśli wyniki New Orleans Pelicans przed Trade Deadline będą wciąż dalekie od zadawalających.