Raport: Pelicans tracą Seldena

Pierwszoroczniak w NBA, który zaliczył kilka dni temu swój debiut w barwach Pelicans i to wychodząc w pierwszej piątce – Wayne Selden Jr. przejdzie do Memphis Grizzlies. Tuż po swoim najlepszym występie w bardzo krótkiej karierze, Pelikany stracą swojego wyjściowego rzucającego obrońcę.

Wszystko wskazuje na to, iż 10-dniowy kontrakt Seldena wygasł. Po gracza zgłosili się wówczas Grizzlies i gracz przejdzie do klubu, który już w najbliższym czasie powalczy w Playoffs. To trochę cios w zespół Alvian Gentry’ego, który nieźle funkcjonował z 22-latkiem na parkiecie.

Pytanie jest jednak jedno – czy Pelicans nie zdecydowali się zaoferować kontraktu i nie byli zainteresowani dalszymi usługami Seldena, czy jednak zawodnik sam wybrał przejście do innego klubu, gdzie będzie mógł poszukać szansy pokazania się w lepszej drużynie.

Wayne ma za sobą najlepszy występ w swojej kilkunastodniowej karierze – zdobył 11 punktów przeciwko Houston Rockets, trafiając 3/4 za trzy. W sumie dla New Orleans Pelicans wystąpił w 3 spotkaniach, 3-krotnie wychodząc w pierwszej piątce. Przebywał średnio 15 minut na parkiecie, notując 5.3 punktu oraz 1.7 zbiórki.

Memphis Grizzlies, aby zatrudnić Wayne’a Seldena, zwolnią ze swojego składu Toney’ego Douglasa. Również byłego gracza Pelikanów z Big Easy.

 • dalinar85

  Kolejna dziwna decyzja Dempsa (chyba, że to jednak Selden zdecydował). Idziemy zapewne na jakiś rekord w ilości graczy, którzy się przewiną w tym sezonie, bo zapewne kogoś zatrudnimy na jego miejsce, bo i tak ju z grało 24 zawodników.
  Chyba, że to będzie np Lance Stephenson, którego Minnessota nie zatrudniła.

  • To najprawdopodobniej był wybór Seldena. Co jest tym bardziej dziwne, bo przecież tam nie dostanie tylu minut co u nas. Kogoś zatrudnimy na pewno i to jeszcze przed jutrzejszym meczem. Dużo się mówi o tym, że może wrócić Casspi (zwłaszcza, że Grizzlies byli w grze, a teraz odpadli). W zasadzie to teraz decyzja należy do Omriego – albo wybiera kasę, albo zespół z którym powalczy o pierścień.

   + bardzo fajna informacja -> jeśli Pellies podpiszą Casspiego jeszcze w tym sezonie to zachowamy do niego Prawda Birda. Demps nie jest jednak taki głupi.

   • dalinar85

    No właśnie dlatego bardziej uważałem, że to decyzja Dempsa niż Seldena, bo u nas miał pierwszą 5 i pewne minuty tym bardziej po takim meczu jak z Houston.

    No jeśli Casspi powróci to Demps naprawi jeden ze swoich błędów, tylko pytanie co zrobi Casspi.