Raport: Pelicans walczą o Cousinsa

Według najnowszych doniesień, New Orleans Pelicans i Sacramento Kings rozmawiają na temat potencjalnej wymiany, dzięki której DeMarcus Cousins trafiłby do Luizjany. O wszystkim poinformował nieomylny Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports.

Pozostałe raporty mówią o tym, iż Pelicans są zdeterminowani dokonać dużej wymiany, w której gotowi są oddać każdego zawodnika, poza Anthonym Davisem. Pellies pytali również Indiana Pacers o Paula George’a, ale to DeMarcus Cousins jest potencjalnie najbliżej New Orleans.

 

Michael Scotto z Basketball Insiders dorzucił od siebie, iż Dell Demps oferuje pick pierwszej rundy 2017 draftu, przyszłościowy pick w pierwszej rundzie oraz Buddy Hielda. Niewykluczone jednak, że w skład trade’u wziąłby udział też Jrue Holiday.

Wszystko to wydaje się być póki co olbrzymią plotką, ale rozmowy trwają. Trade Deadline już w tym tygodniu, powinno być gorąco.

Anthony Davis i DeMarcus Cousins w jednej drużynie? Holy shit.

 • Jan Kowalski

  dali jeszcze Galloway’a

 • Jan Kowalski

  szkoda że nie dorzucili Asika za frytki 😀

  • dalinar85

   Jakby poszedł tam Asik to byłaby chyba większa afera niż z tradem Gasola do LA.
   W ogóle zapewne podobną paczkę trzeba by było wysłać z Asikiem żeby się go pozbyć, więc nie ma co narzekać.

 • dalinar85

  No cóż mamy Cousinsa nie oddając Holiday’a, więc teoretycznie jest bardzo dobrze.
  Ten trade wydaję się tak dobry, że aż niemożliwe się wydaje, że dokonał tego Demps.
  Teraz problemem pozostał obwód, bo została tylko 3 graczy, ale zwolniły się 2 miejsca więc może ktoś przyjdzie (Jack, Cole?) i strasznie przeładowane pozycje wysokich gdzie mamy 7 zawodników na 2 pozycje.
  Logiczny wydaje się trade Jonesa za jakiegoś guarda, bo teraz zabraknie mu minut i ma niezłą wartość, bo pozbycie się Asika czy Ajincji jest mało realne.

  Ciekawe tylko czy Cousins zechce przedłużyć kontrakt, bo jeśli nie to może wyjść kolejny fatalny trade Dempsa.

  No i oczywiście kolejny problem czyli Gentry.