Raport: Pelicans wzmacniają skład

New Orleans Pelicans ze względu na wiele kontuzji w swoim zespole wykorzystują Injury Exception i pozyskują dodatkowego gracza do swojego składu. Nowym zawodnikiem, którego zadaniem będzie wzmocnić obronę zespołu z Nowego Orleanu jest DeAndre Liggins, podpisany na 10 dni.

Liggins kilka dni temu zwolniony został z Milwaukee Bucks, gdzie nie dostał specjalnie większej szansy na grę. Znany jest jednak przede wszystkim z występów dla Cleveland Cavaliers, gdzie występował nawet w pierwszej piątce – głównie, aby wykonywać „brudną robotę”. To ktoś w rodzaju Andre Robersona z Oklahoma City Thunder.

29-latek poza obroną nie ma jednak zbyt wiele do zaoferowania. W 31 spotkaniach dla Bucks w średnio 15 minut na boisku zapisywał mierne 1.8 punktu na mecz. Rzucał na fatalnym procencie z gry – 34%. Nie zagrozi on również rzutem z dystansu. W swojej karierze trafił tylko 35 trójek w 150 meczach.

Liggins mierzy około 6’6 stóp, więc nie jest w stanie bronić efektywnie wyższych skrzydłowych, z którymi w tym sezonie Pelicans mieli wyraźne problemy. Ten transfer to jednak wyraźne pokazanie, że absencja Tony’ego Allena może się wydłużyć.

Tak czy inaczej, DeAndre Liggins to duży znak zapytania i wątpliwe wzmocnienie składu.

• Sebastian P.

Jestem ciekaw jak jutro z New York Knicks. Czy się przyłożą i wygrają z niżej notowanym rywalem czy nadal będą szli na bilans .500.

• Karol Król

Oby wygrali bo taka seria jak teraz jada czyli Win,Loss,Win i tak dalej daleko nie zajada tym bardziej jak spojrzymy na tabele to widac czyhajacych sie rywali.

Wygrali 119:113 co nie zmienia we mnie to ogolnego nastroju.Wiec na polmetku rozgrywek jest bilans 21-20

Zrobcie to dla Nas Pels i wygrajcie dzis z PTB !!!

• Rydzu

Wstyd k***a…

Dawac Georgea Hilla do Pelicans za Holidaya!!!

Demps trzyma Gentry`ego za wszelka cene pewnie po to aby pokazac Cousinsowi jaki.to ład i skład panuje w druzynie,a tu niestety wedlug tylu glosow Gentry po prostu niszczy ta ekipe od srodka nie wiedzac pewnie o tym sam.Tak jak napisalem wczesniej.ten facet nie ma jaj bo to takich blamazach powinien.sam sie podac do dymisji.Clippersi ograli GSW i sa jeden mecz za nami.Masakra,oby sie tylko nie sprawdzil czarny scenariusz ze zabraknie dla NO miejsca w PO.

• Sebastian

Przegrywamy w piątek i wypadamy po za pierwszą osemke bo raczej L.A. przejedzie się po Sacramento.

• Sebastian

Nasi najwięksi rywale przegrywają a my zamiast to wykorzystać ze słabym przeciwnikiem i pnać się w górę idziemy w ich ślady. Czyżby żaden inny trener nie chciałby trenować tej ekipy, dlaczego nie ma zmiany na stanowisku?!

• dalinar85

No prawdziwe wzmocnienie prawie -20 w nieco ponad 10 minut. A Gentry trzymał go na boisku zamiast od razu po fatalnym początku posadzić na ławce. Z Detroit jeszcze mu się udało i zdjął Diallo po kilkudziesięciu sekundach, a tu trzyma Ligginsa kompletnie nie rozumiejącego się z resztą drużyny. Mieliśmy taki łatwiutki terminarz Dallas, New York, Memphis wprost idealna droga do wygodnego i pewnego zajęcia 6 miejsca w konferencji i odskoczenia rywalom, ale oczywiście musieli to zepsuć. A tu Clippersi bez 4 czy 5 kluczowych graczy ogrywają Golden i są już jeden mecz za nami. Brawo Gentry. Zrobił z Asika i Diallo nieprzydatnych graczy, a wystawia fatalnego Cunninghama.Brak już słów. Końcówka tradycyjnie zawalona, bo jak nie Holiday, to bezsensowny rzut Davisa, a teraz strata Cousinsa.

9 punktow zdobyte w 3-ej kwarcie!Nosz kurde ludzie przeciez to wstyd!Gentry nie ma jaj,bo gdyby je mial.to SAM PODAL BY SIE DO DYMISJI!!!

Kolejna porazka z Memphis i bilans 20-20 ! Kiedy w koncu nastapi zmiana trenera?

Atak mamy bardzo dobry, jesteśmy w czołówce. Przeciwnie do obrony, więc taki grajek się na przyda o ile dostanie jakie kolwiek minuty od trenera. Allen myślałam że będzie wychodził w pierwszej piątce aby uprzykrzać grę strzelcą przeciwników a On wychodził śladowo i do tego dostał kontuzji.