Raport: Pelicans wzmacniają skład

Walter Lemon Jr. nowym zawodnikiem New Orleans Pelicans. Pelikany mają nadzieję, że młody zawodnik z G-League odpowiednio wzmocni aktualny skład i wprowadzi trochę świeżości i rywalizacji na obwodzie. Lemon Jr. to jeden z najbardziej wyróżniających się graczy z ligi będącej o półkę niżej, niż NBA. W Pelicans zagra na zasadzie 10-dniowego kontraktu.

25-latek to mierzący 191 centymetrów guard, który może grać zarówno jako rozgrywający i rzucający obrońca. Słynie przede wszystkim z bardzo dobrych warunków fizycznych i wybuchowego atletyzmu. Bardzo dobry slasher, świetnie kończy przy obręczy. Jeśli trzeba, to dysponuje dobrą wizją na parkiecie i potrafi kierować grą. Oprócz tego to solidny obrońca.

Do minusów nowego nabytku Pelicans można zaliczyć jego rzut, który jest na przeciętnym poziomie. Jeśli Lemon Jr. ma możliwość między oddaniem rzutu z dystansu, a ścięciem pod kosz – wybierze z pewnością to drugie.

Zawodnik aktualny sezon spędza w G-League, reprezentując zespół Fort Wayne Mad Ants. Zapisuje średnio 22.7 punktów, 5.9 asyst, 4.6 zbiórek i 2.1 przechwytów. Rzucał na 49% skuteczności z gry i 31% za trzy.

W ubiegłym roku można go było jeszcze przez chwilę oglądać m.in. w Europie, gdzie grał dla greckiego Rethymno Aegean – notował ponad 10 punktów na mecz w zaledwie 8 spotkaniach.