Raport: Pelicans z własnym klubem w G-League

Podczas gdy pierwszy skład New Orleans Pelicans fantastycznie otworzył sezon 2018-19, organizacja wreszcie postanowiła, że ruszy z bardzo dobrą inicjatywą i otworzy własny klub w G-League. Większość ekip w NBA mogło pochwalić się już swoimi filiami w niższej lidze, Pelicans byli jednymi z ostatnich pozostałych.

Od ponad roku trwały rozmowy Pelicans, gdzie taki klub miałby zostać otworzony. W grze pozostawało wiele miast, ale ostatecznie wybór padł na Birmingham w stanie Alabama. Jest to małe miasteczko – liczące ponad 200 tysięcy ludzi – mieszczące się około 600 km od Nowego Orleanu.

Wciąż nie jest znana nazwa klubu, a zespół ma dołączyć do rozgrywek w sezonie 2019-20 oraz zastąpić Erie Bayhawks. Wciąż nie wiadomo jednak, czy ekipa od początku ruszy z grą w Birmingham, bowiem tamtejsza hala musi przejść najpierw kilka renowacji.

Klub w G-League pozwala zespołom z NBA przerzucać zawodników między pierwszym a drugim zespołem oraz zbierać graczy, którym chcieliby się bliżej przyjrzeć. To bardzo dobry ruch NBA w kierunku szkolenia swoich własnym prospektów. Jedynymi drużynami, które pozostają bez swojej filii to Denver Nuggets oraz Portland Trail Blazers.