Raport: Quincy Ford z kontraktem

New Orleans Pelicans poinformowali, że doszli do porozumienia w sprawie kontraktu z Quincym Fordem. Zawodnik mogący z powodzeniem grać na pozycji rzucającego, ale również i jako skrzydłowy występował podczas Ligi Letniej dla Utah Jazz.

Roster Pelicans wydaje się już wystarczająco ciasny. Aktualnie w składzie znajduje się aż 20 zawodników, oznacza to, że w ciągu kilku następnych dni czeka nas masowe zwalnianie – Pels muszą podejść do sezonu z 15 graczami. Bardzo jednak możliwe, że NBA zezwoli drużynie na jedno dodatkowe miejsce na liście płac, spowodowane wieloma kontuzjami.

Quincy Ford będzie miał okazje przez kilka najbliższych dni powalczyć o kontrakt w NBA. Bardzo możliwe, że Alvin Gentry nie jest do końca zadowolony z postawy czy to Alonzo Gee, czy Lance’a Stephensona i szuka ewentualnego zastępstwa.

Ford w Summer League notował 5.1 punktu, 5.2 zbiórki i 1 asystę. Zawodnik nie został wybrany w drafcie tego roku. Dla Northeastern University Huskies grał na poziomie 12.5 punktów, 5.7 zbiórek i blisko 2 asyst.