Raport: Quinn Cook zostanie na dłużej

Quinn Cook w New Orleans Pelicans gra już prawie miesiąc. Zawodnikowi skończyła się właśnie druga 10-dniowa umowa z zespołem i klub z Big Easy postanowił zatrzymać rozgrywającego na dłużej. Według raportu Pellies doszli do porozumienia z 24-latkiem ws. 2-letniej umowy (koniec tego sezonu i następny).

Jego kontrakt będzie bardzo podobnie skonstruowany do tego, który jakiś czas temu otrzymał Jordan Crawford. Cook będzie miał zobowiązującą umowę z Pelicans, ale która nie jest gwarantowana. Stawia to więc Pelikany w bardzo korzystnym położeniu podczas budowania składu na przyszły sezon.

Quinn Cook nie dostał od Alvina Gentry’ego większej szansy gry. Do tego może dojść dopiero teraz, kiedy Pelicans nie liczą się już w walce o Playoffy, a najważniejsi gracze dostali odpoczynek. Na najbliższym meczu w Oakland z Golden State Warriors zabraknie m.in. Anthony’ego Davisa oraz DeMarcusa Cousinsa.

Cook to debiutant w NBA. Karierę zaczynał w Dallas Mavericks, a od niedawna reprezentuje barwy New Orleans. W Pelicans wystąpił 6 razy, średnio spędzając na parkiecie tylko 6 minut. Zdobywa średnio 2.7 punktu. W ostatnim meczu przeciwko Denver Nuggets rozgrywający dostał już jednak ponad 23 minuty, co przełożyło się na 8 punktów i 4 asysty.

Quinn Cook to jeden z najlepszych graczy D-League tego sezonu. Zdobył m.in. statuetkę MVP Meczu Gwiazd w niższej lidze.