Raport: Selden w Pelicans

Dell Demps nie ustaje w poszukiwaniu optymalnej ławki dla zespołu. Raz jeszcze zwraca swój wzrok ku D-League. Pelicans zapełnili drugą lukę po poprzednich 10-dniowych kontraktach i na takowy zatrudnili Wayne’a Seldena. Selden w zespole zajmie miejsce Reggiego Williamsa.

Selden to pierwszoroczniak w NBA. Poprzedni sezon spędził w barwach Kansas Jayhawks, gdzie grał razem z innym debiutantem Pelicans – Cheickiem Diallo. Po trzech latach na uczelni nie został on jednak wybrany w drafcie i zasilił szeregi filii Memphis Grizzlies – Iowa Energy. W średnio 30 minut spędzonych na parkiecie rzuca on 18.5 punktu, dodając do tego 4.5 zbiórki i prawie 3 asysty. Jest silnym i atletycznym SG z solidnym rzutem. W barwach Energy trafiał ze skutecznością 35.7% zza łuku.

Podobnie jak Crawford, Selden oferuje Pels więcej możliwości z ławki. Podobnie jak on ma również wiele do udowodnienia i może się okazać jednym z najbardziej oddanych zawodników Pelicans. Przede wszystkim jednak jest młodym zawodnikiem z potencjałem do uwolnienia, którego niskim kosztem zespół może zdobyć.