Raport: Tim Frazier wraca do Pelicans

New Orleans Pelicans rozpoczynają sezon 2018-19 już za kilka godzin meczem z Houston Rockets. Ostatnie dni to jednak również deadline dla zespołów, aby ustalić swój ostateczny skład. Wobec czego posypało się kilka zwolnień oraz wymian – w tym transfer Wesleya Johnsona do Pelicans. To jednak nie był ostatni ruch na rynku transferowym w wykonaniu Pelikanów.

Pelicans szukają rozgrywającego na ławkę już od kilku tygodni, był nawet pomysł na Jarretta Jacka, który jednak najwidoczniej nie podołał zadaniom w systemie Alvina Gentry’ego i został zwolniony. Pojawił się jednak nowy pomysł, kiedy Milwaukee Bucks zwolnili Tima Fraziera kilka dni temu.

Frazier reprezentował barwy Pelicans w sezonie 2015-16 oraz 2016-17. Przed sezonem 2017-18 został wytransferowany za pick w drafcie do Washington Wizards, gdzie jednak nigdy nie dostał prawdziwej szansy gry. Teraz wraca do Nowego Orleanu, gdzie spędził najlepsze lata w swojej profesjonalnej karierze i ma zamiar odbudować swoje nazwisko w NBA.

Tim Frazier to dobre wzmocnienie na ławkę, gdzie Pelikany na pozycji rozgrywającego mają jedynie Iana Clarka i Franka Jacksona, którzy w rzeczywistości bardziej pasują jednak jako rzucający obrońcy swoim stylem gry.

 

Aby zwolnić miejsce dla rozgrywającego, Pelicans zwolnili z zespołu Troya Williamsa. W ekipie pozostaje jednak nadal Kenrich Williams, który wydaje się, że wygrał obozem przygotowawczym miejsce w Nowym Orleanie po tym jak zbierał bardzo dobre noty.