Raport: Tony Allen kontuzjowany

New Orleans Pelicans już w meczu z Houston Rockets radzić sobie musieli w bardzo okrojonym składzie. Alvin Gentry nie mógł skorzystać z usług Anthony’ego Davisa, a obok niego z gry wypadli też Dante Cunningham (kolano) i Tony Allen, który doznał kontuzji w starciu z Kings. Stąd również tak słaby występ ławki rezerwowej w Houston, która zdobyła zaledwie 3 punkty.

Klub wydał dzisiaj oficjalnie oświadczenie, w którym poinformował o stanie zdrowia Tony’ego Allena. Weteran doznał złamania w lewym piszczelu i czeka go przerwa od 3 do 4 tygodni. Dla Pelicans to bez wątpienia duży cios biorąc pod uwagę już kontuzję Solomona Hilla i uraz Dante Cunninghama, o którym na ten moment mało wiemy.

Tony Allen rozgrywa swój pierwszy sezon w Nowym Orleanie. Miał być dużym wzmocnieniem jeśli chodzi o defensywę, ale jego notowania w tym względzie mocno spadły. Nie można mu jednak odmówić ogromnego charakteru i zwłaszcza w ataku i na ofensywnej desce dawał dużo swojej drużynie. Allen to jednak również przede wszystkim lider i walczak, który uczy młody zespół Pelicans jak należy walczyć o każde spotkanie.

Allen w 22 spotkaniach dla Pelikanów notował średnio 4.7 punktu i 2.1 zbiórki w 12 minut na parkiecie.

Możemy się teraz spodziewać sporo niskich ustawień, gdzie będziemy oglądać Rondo, Holidaya, Moore’a + innego guarda obok któregoś z wysokich – Davisa lub Cousinsa. Nie ulega jednak wątpliwości, że Pelicans będą odliczać niespokojnie dni do powrotu Solo Hilla.