Raport: Tyshawn Taylor w Pelicans

http://www.rantsports.com/nba/files/2013/08/Tyshawn-Taylor.jpgNew Orleans Pelicans wobec lawiny kontuzji – Jrue Holiday, Tyreke Evans, Ryan Anderson, Jason Smith – postanowili dokonać wymiany z Brooklyn Nets i pozyskać młodego rozgrywającego Siatek. Monty Williams był zmuszony rotować na rozegraniu osobami Briana Robertsa i Austina Riversa. Najwidoczniej coach nie był zadowolony z takich ograniczeń i poprosił o jedno wzmocnienie.

Tyshawn Taylor trafi do New Orleans Pelicans w zamian za przyszłościowy pick w drafcie, będzie to rzecz jasna wybór w drugiej rundzie. Dokładne szczegóły nie zostały jeszcze podane (o transferze poinformował Adrian Wojnarowski). Brooklyn Nets to wymiany dorzucą również gotówkę.

Tyshawn Taylor to 23-letni rozgrywający, który do NBA trafił w zeszłym roku. Został wybrany z 43 wyborem w drafcie po bardzo dobrym sezonie na uczelni Kansas, gdzie wspólnie z m.in. Thomasem Robinsonem doszedł do Finału NCAA.

Na Brooklynie nie mógł nigdy w pełni rozwinąć skrzydeł przy Shaunie Livingstonie, Deronie Williamsie czy C.J. Watsonie. W pierwszy sezonie został na parkiet wpuszczony zaledwie 38 razy, a w tym roku wobec kontuzji Williamsa zagrał 23-krotnie (3 w pierwszej piątce). W bieżącej kampanii notuje średnio w 11 minut 3.9 punktu, 1.6 asyst na słabej skuteczności 34% z gry.

Sprowadzenie 23-latka do Nowego Orleanu oznacza prawdopodobnie zrezygnowanie z usług Pierre’a Jacksona, rewelacji D-League, do którego to Pelicans mają prawa.

Bardzo możliwe, że to nie koniec transferów Della Dempsa, a Generalny Menadżer szukać wymiany może nawet z udziałem właśnie wspomnianego Pierre’a o którego wiele klubów już pytało.