Raport: Workout w Nowym Orleanie

Transfer DeMarcusa to tylko początek ruchów kadrowych w Nowym Orleanie. Pozyskując DMC Pelicans zwolinili kilka miejsc w składzie, między innymi tracąc głębię na obwodzie. I właśnie nad załataniem tychże dziur pracuje Dell Demps.

Jak donosi Marc Stein z ESPN, w ciągu następnych kilku godzin odbędzie się workout dla czterech zawodników.

 

Nagłośniejszym nazwiskiem jest oczywiście Mario Chalmers. Był on łączony już z Cleveland Cavaliers, ale wciąż nie znalazł pracodawcy w obecnym sezonie. Ostatnio reprezentował barwy Memphis Grizzlies, grając solidny basket, zanim kontuzja całkowicie wykluczyła go z gry.

Kolejnym sprawdzanym rozgrywającym jest Quinn Cook. Reprezentuje on obecnie barwy filii Cavaliers – Canton Charge. Wcześniej grał w Duke, gdzie sięgnął po uniwersytecki tytuł w 2015 roku. W tym sezonie został on all-starem w D-League, notując 26 punktów na spotkanie oraz 7 asyst.

Williams to postać znana w Nowym Orleanie, gdyż już w tym sezonie grał w barwach Pelicans. Reggie zagrał w 5 spotkaniach, grając średnio 12.6 minut oraz rzucając 5 punktów na spotkanie.

Hollis Thompson to były zawodnik Philadelphia 76ers, obecnie tak jak Cook gra w D-League. W barwach Austin Spurs rzuca średnio 17 punktów na mecz, ze skutecznością 50% z gry oraz 48% zza łuku.

Wszyscy wymienieni mają wiele sensu dla Pelicans. Bardzo ciekawą opcją wydaje się być Cook, mogący z miejsca wejść w buty Langstona Gallowaya. Chalmers z kolei wnosi doświadczenie oraz najlepszą obronę z całego grona.

Krążą również pogłoski o ewentualnej wymianie nad którą wspólnie pracują Terrence Jones oraz management zespołu.